Düzce Parantez Köşe Yazarları
Levent Görün
Levent Görün

BİR ŞEYLER YAPMAK LAZIM

Bizler Düzceli olarak memleketimiz yapılacak ve yapılan her türlü hizmetten büyük bir mutluluk duymaktayız. Memleketimize ait olup bizi her türlü farklılıklarımıza rağmen birleştiren ender şeylerden biri olarak sporu görüyorum. Özellikle Düzcespor ve diğer profesyonel takımlar bizleri il dışında temsil ediyorlar. Memleketimizin en köklü kulübü olan Düzcespor içindeyim yerindeyse her sezon konuşulan ancak bir türlü yapılamayan bazı şeyleri yapmaya sıra gelmedi mi hala?

  1. Bir an önce tesis probleminin çözülmesi, alt yapı ve A takımın sağlıklı bir ortamda antrenman yapabileceği sahalara kavuşması sağlanmalıdır
  2. Düzcespor düzenli gelir kaynaklarına sahip bir kulüp haline getirilmelidir.
  3. Harcamalar dengele yapılmalı, oyuncu tercihlerine dikkat edilmelidir
  4. Alt yapılardan A takıma en azından her iki yılda bir oyuncu kazandırılma hedefi olmalıdır
  5. Alt yapı Milli takımlarına oyuncu göndermek için alt yapıya özel projeler oluşturulmalıdır ( özel müsabakalar, genç sporcuların pedagojik gelişimleri için rehber öğretmen, beslenme alışkanlıkları ve profesyonel sporculuğun gereklerinin öğretilmesi, sakatlıklardan korunma yolları, performanslarını arttırmak hedef seçilen çocuklara özel antrenmanlar, bu çocukların futbol camiasına lanse edilmesi için yerel medyanın ve sponsorların manevi desteği….)
  6. Her bir sporcunun dosyası oluşturulmalı ve çıktıkları maçlar, yaşadıkları sakatlıklar, psikolojik durumları raporlandırılmalıdır.
  7. Medyanın ilgisi arttırılmalıdır.
  8. Yerel yöneticiler ki özellikle Milletvekillerinin desteği arttırılmalıdır. Belediye başkanı Mehmet KELEŞ ve kulüp yönetimi zaten elinden geleni yapmakta ancak gelir kaynaklarının arttırılması ve kalıcı çözümler için milletvekillerinin elini taşın altına koyması istenmeli, bu konuda yerelde baskı oluşturulmalıdır
  9. Tüm futbol paydaşları bir araya gelmeli, amatör takımlarda futbol oynayıp kapasitesi hocalar tarafından tespit edilen gençler A takım ekibi tarafından takibe alınmalı, arada A takım antrenmanlarına sokularak Düzceli çocukların profesyonel takım tarafından takip edildiğinin hissettirilmesi önemlidir. Bu sağlanırsa oradan çok farklı yeteneklere sahip gençlerimizi Düzcespor’a kazandırılabilir, hem maddi olarak takım rahatlar hem de seyirci takımı daha çok sahiplenir.
  10. Tribünde koltuk başına geliri arttırıcı önlemler alınmalıdır

 

Bunlara benzer daha birçok konu yazılabilir. Önemli olan Düzce’ye sahip çıkmaktır. Düzcespor bir değerdir. Geçmişteki gibi güçlü bir takım oluşturularak çocuklarımızın ve gençlerimizin Düzcespor’a olan bağlılıklarını arttırabiliriz. Düzce’de yaşayan insanlara bir anket yapsak, özellikle ailelere, 10 yaş altı çocuklarını Düzcespor maçına kaç kişi götürdü diye, hiç de sevindirici bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Yeni seyirci kitlesini başarılı bir takım oluşturabilir. Herkes Düzceli ancak futbola ve Düzcespor’a olan ilgiyi arttırmak için başarılı ve güçlü, yerel unsurları içinde barındıran ( oyuncu, hoca…) bir takım oluşturulabilir.

Saygılarımı sunarım…


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu