Düzce Parantez Köşe Yazarları
Muharrem Yılmaz
Muharrem Yılmaz

Unutmadık 50 tır eteği…

Muhteremin biri AK Parti il kongresinden önce sosyal medya hesabında bir paylaşım yapmıştı. Önceki yazıda değinmiştim. Hikmet Keskin seçilirse bu muhterem Büyük Cami önünde halka 50 tır etek dağıtacakmış çünkü Düzce’de adam yokmuş.

Evet, bekliyoruz zatı şahaneden 50 tır etek dağıtmasını. Tek başına dağıtamayacaksa ben yardım etmeye hazırım. Ama bence 50 tır etek yerine, 25 tır etek, 25 tır kazak dağıtsın, malum önümüz kış. Faydası olsun vatandaşa biraz. Bunu da yapmayacaksa ben 50 eteğe de razıyım. Çıksın delikanlı gibi sözünü tutsun. En azından adam yok dediği Düzce’de sözünü tutmuş bir adam var deriz de ayakta alkışlarız.

Değer miydi, bir hiç uğruna 50 tır dolusu eteğin altına girmeye. Ne gerek vardı be muhterem. Adını falan açıklamayacağım merak etme. Bilen biliyordur, gören görmüştür zaten.

Kongreden notlar…

10 gün geçti AK Parti kongresinin üzerinden. Değerlendirme vakti geldi artık her ne kadar değerlendirilecek bir şey olmasa da.  “Erdoğan’a rağmen kimse siyaset yapamaz ve Hikmet Keskin yeniden seçilir” demiştim.

Ama parti içi muhalifler bir ümit kongreyi iptal ettirmek için son güne kadar aday çıkardılar, aday oldular, listeleri birleştirdiler. Sonuç, hepsi için kocaman bir hüsran. Herhalde daha küçüğüz diye dinlemiyorlar bizi. Yok, kuruluşundan beri AK Parti’nin içindelermiş falan filan. Bunlar boş konuşmalar. Gereksiz konuşmalar. Her şeyden önce AK Parti’de şöyle bir gerçek var. “Görev istenmez, verilir” Bunu dahi bilmeyen adamların AK Parti’de siyaset yapma şansı sıfırdır. Etkiniz, gücünüz, sempatiniz 100 olsa dahi, sıfır ile çarpıldıktan sonra sonuç sıfırdır.

Ama güzel oldu, bazıları son güne kadar bunların gerçekten il başkanı olacağını falan düşündü, bir umut beklediler. Bekledikleri olmayınca da paşa paşa gittiler, istemeye istemeye Hikmet Keskin’i tebrik ettiler.

Aslında Hikmet Keskin’in kongrede tek aday olarak seçileceği 20 gün önceden belliydi. Ben de o yüzden rahat rahat Keskin kazanır diye yazabildim. Nerden belli derseniz o sır da bende kalsın. Şaka canım şaka hemen inanmayın!

He birde unutmadan adaylar salona alınmamışlar. Reis’in konuşması bittikten sonra tüm kapılar açıldı ve seçimde ondan sonra oldu. Yani listesi hazır olanlar içeri girip, divan kuruluna listelerini sunabilirlerdi. Ama bunu yapmadılar. Belki mağduru oynamak için, bilemeyiz.

2019 için AK Parti’nin sürprizi var…

AK Parti’yi Düzce’de 2019’a hazırlayacak kadro belli oldu. Hikmet Keskin şimdiye kadar başkandı artık patron. Bunu ben demiyorum, Reis diyor. “İllerde patron il başkanıdır”

2019’da sürpriz var dedik. Evet, çok büyük bir sürpriz var hem de. Hikmet Keskin, belediye başkanlığı için görevinden istifa ederse yerine geçecek isimde belirlendi bu kongrede! Kim mi? Şimdi zamanı değil. Zamanı gelince açıklarız elbet! Şaka şaka yok öyle biri!

Evet, beyler şimdi adımı fitneciye çıkartabilirsiniz :)

Kalın sağlıcakla…


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


  1. salih GÜNEY
    13.1.2018 - 00:54:36 salih GÜNEY

    düzcede o kadar yapılması gereken çok iş varki hangisiden başlasam kardüzmü desen düzceye modern stadmı desem çevre yollarımı desem eftenia otelmi desm ilçelere osb nesem yarım kalmış yatırımlarmı desen siyasilerin söz veripte yapmadıkları yatırımlarmı desem saymakla bitmiyor düzcenin sorunları düzceyi yönetenleri yakalayınca soracaksın ne olacak düzcenin hali diyeceksin düzce halkıda bilecek ne olup bitiyor kim çalışıyor kim yatıyor anlatılmalı düzceki birşeyler düzelsin düzce gelişsin herkes herşeyi bilsin kim tır getirecek kim yol yapacak belli olsun düzcedev siyasilerde düzcede hangi sorunu çözecekse bilelimki düzceyi yaşayalım yoksa düzce uyuyor uyutuluyormu anlayalım

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu