Düzce Parantez Köşe Yazarları
Muharrem Yılmaz
Muharrem Yılmaz

AK Parti tehlikenin farkında mı?

24 Haziran’da seçim var. Hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği. Birincisinin galibi belli Recep Tayyip Erdoğan. Aynı seçimde pusula da birde milletvekili oylaması olacak. Seçmenler ilk defa partinin genel başkanına bakmadan doğrudan vekil için oy kullanabilecek.

Yani “AK Parti adaylarının hiç birini sevmiyorum, hiç birinin Düzce’ye 1 kuruş faydası yok ama Erdoğan için oy verdim” ya da “MHP’de şu aday çok tehlikeli ama Devletin başına Devlet gelsin diye MHP’ye oy verdim” deme dönemi resmen sona eriyor.

Vatandaş 24 Haziran’da diyecek ki “Kardeş eyvallah Cumhurbaşkanlığı için Erdoğan’a oy verdim ama bunlar hiç akıllanmamış bu adaylar konusunda, parti kısmında oyumu falanca partiye veriyorum”

Daha önceki seçimlerde yazmıştım vekiller için. “Düzce’de bu kadar yüksek oy alıyorsunuz diye aldanmayın, bu oylar sizin karakaşınıza kara gözünüze değil, bu oylar Erdoğan’a” diye. Onlar ne yaptılar, dinlemediler, anlamadılar, aynı tas aynı hamam devam ettiler. Düzce’de vatandaşı memnun edeceklerine, Ankara’da manevi babalarını memnun etmeye kalktılar netice de Düzce’de sokağa çıkamayacak duruma geldiler.

Erdoğan, Düzce’de rekor oy alır, onda problem olmaz ama AK Parti’yi 24 Haziran’da büyük bir tehlike bekliyor. Vatandaşlar ayaklarına gelen bu fırsatı tepmez. (AK Partili ağabeyler yazının bu kısmında “Bizim çocuk neden böyle dedi ki, algı yapıyor şimdi” diyebilirler. Tehlikenin farkında da olmayabilirler) Ben uyarımı yapayım da, sonra rahat rahat “Çok bilmenin zararları, bir şeyi de az bilin. Sokağın sesini dinleseydiniz” diyebileyim.

Erdoğan sayesinde vekil seçilenlerin yeni dönemde şansları yok. Öncelikle bunun farkında olmaları lazım. Ardından AK Parti Düzce’de köy köy, mahalle mahalle gezip vatandaşın kimin istediğini öğrenmeli. Hiç öyle “Vatandaş bunu istedi ama bu yapamaz, teşkilat şunu istiyor” diye havaya girmemeli. Genel Merkez’e işi bırakmayacaklar. Çıkacaklar “Düzceli bu isimleri vekil görmek istiyor diyecekler.” Halkın sesine kulak vermezlerse bu sefer 3 vekil çok zor.

Düşünsenize 24 Haziran saat 21.00. Düzce’de Erdoğan yüzde 81 oy almış ancak AK Parti yüzde 58’de kalmış. Aradı ki fark kaç kişiyi koltuğundan eder acaba?

“Hayırdır AK Parti’yi eleştirmişsin” diyecekler için bir not. “Eleştiri değil, uyarı ve önlem alınmazsa gerçekleşme ihtimali çok yüksek bir uyarı”

Vesselam…

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu