Düzce Parantez Köşe Yazarları
Muharrem Yılmaz
Muharrem Yılmaz

Dolar…

Dolar aşağı, dolar yukarı, evin küçük çocuğu gibi. Günlerdir dolar ile yatıp dolar ile kalkıyorlar. Dolduruluşa geliyorlar, hevesleniyorlar, eğleniyorlar, sosyal medya da makara yapıyorlar. Dolar çıkınca masada dansöz misali oynuyorlar, dolar azıcık düşünce ağlayacak duruma geliyorlar.

Sorsanız hepsi milliyetçi, devletçi, ulusalcı, anti Amerikancı, antiemperyalist bilmem ne uşakları. İçlerinde sonradan görme, zengin olma muhafazakârlarda var. Bir zamanlar giymeye donları olmayan adamlar, şimdi dolar hesabı yapıyor. Sanki don yerine dolar giyiyorlar. Bu sıcaklarda pişik yapar benden uyarması.

Adama soruyorsunuz “Dolarınızı bozduracak mısınız” diye “Krizi fırsata çevirmek gerekir”  diye cevap veriyor. Be mübarek 2’ye katladın daha ne kadar fırsata çevireceksin! Sonra “Bismillah, Allah büyük, vatan millet Sakarya” hadilen oradan sahtekâr?

Adamın biri, kadının biri (Kadın yazmayacakmışız, ayrımcılık oluyormuş, insan diyecekmişiz) hayatı boyunca (hayatı sosyal medyanın ortaya çıkması ile başladı diye düşünürsek) “Bağımsız Türkiye, kahrol abd, kahrol emperyalizm, diz çökmeyeceğiz” bu sözleri kullanmış. Ee dolar çıkınca bir anda abd’ci olmuş. Sebep? Belki Erdoğan bu krizden sonra bırakırmış. Nasıl seviniyorlar, nasıl seviniyorlar!

Sırf Erdoğan düşmanlığı bunları abd’ci yapmış ta haberimiz yok. Daha önce pkk’cı hdp’ci olmuşlardı. Bir ara alamancı olmuşlardı. Hatta fransız, ermeni v.s. Bir tek TÜRK olmayı başaramadılar. Olsun Türklük zaten anadan babadan gelen bir şey değil, hissiyattır. Türklük ırk olmaktan çıkmış, mazlumların koruyucu kimliğine dönüşmüştür.

Vay efendim dolar 7-8 hatta 10 TL olacakmış. Bayram ediyorlar. Memleketi düşündükleri yok. Yeter ki çıksın.

Komik olanı ise arada bir de “Verelim rahibi” diyorlar. Rahibi versek “alın işte Erdoğan dediğiniz adam diz çöktü” diyecek kadar akıl yoksunudurlar bunlar.  Boşuna ümitlenmeyin, heveslenmeyin, kuru gürültü yapmayın. Çok beklesiniz kedicikler.

Mesele sadece rahip değil ki.  Cerablus’tan, El Bab’tan, Afrin’den, Azez’den Suriye’den çıkacaksın diyor coniler. Pkk’ye operasyonları durdurun, selo’yu serbest bırakın, fetögilleri çıkarın diyor coniler. Kısaca “sözümüzden çıkma” diyorlar.

Hiç merak etmesinler çıkmayacağız, girdiğimiz hiçbir yerden. Eğilmeyeceğiz, ezilmeyeceğiz, boyun bükmeyeceğiz, dik duracağız. Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz.

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu