Düzce Parantez Köşe Yazarları
Muharrem Yılmaz
Muharrem Yılmaz

Keskin’e haksızlık yapılıyor…

İl Başkanı olduğu tarihten itibaren Düzce siyasetinde yaşanan vekil-il başkanı, belediye başkanı- il başkanı, belediye başkanı- vekil, kavgalarına son veren AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, önce teşkilata çeki düzen vermiş ardından Düzce siyasetine bir ivme kazandırmıştı.

İl Başkanı olarak girdiği tüm seçimlerden büyük başarı ile çıkmış ve taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış, 15 Temmuz gecesi sokağa ilk çıkan il başkanı olarak diğer illerin il başkanlarına cesaret vermişti.

Herkesin görevden alınmasını beklediği Hikmet Keskin son kongrede AK Parti Genel Başkanı ve Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başarılarının karşılığı olarak yeniden il başkanlığına aday gösterilmiş ve seçilmişti. Başkan Erdoğan, Keskin hakkında yapılan karalama ve algı operasyonlarına prim vermemişti.

Hikmet Keskin, aleyhine yapılan kampanyanın tek bir elden çıktığı ve yönetildiği açıkça ortada. Düzce’nin sözde ağabeyleri Keskin’in başkanlık koltuğundan alınması için yoğun çaba göstermiş, 24 Haziran’da başarısız olduğu yönünde dedikodular yaymaya başlayarak Keskin’in istifa etmesi gerektiği konuşulmaya başlanmıştı.

Peki, Hikmet Keskin 24 Haziran seçimlerinde gerçekten başarısız mı olmuştu?

Kesinlikle hayır. AK Parti Genel Merkezi bir liste hazırlamış ve Hikmet Keskin’e “Bu liste ile seçimi kazanacaksın” demişti. Listeye göre Düzce’de sonuçlar 1-1-1 olması gerekiyordu. Ya da 2-1 MHP. Buna rağmen Hikmet Keskin ve teşkilatı bu liste ile Düzce’den 2 milletvekili çıkarmayı başarmıştı. Alınabilecek en iyi sonuç alındı. Bu sadece Düzce için değil ülke genelinde yaşanan bir sorundu. Birçok ilde listeler sebebi ile AK Parti seçmeni MHP’ye yöneldi. AK Parti Genel Merkezinde listeleri hazırlayanlar da 18 Ağustos’ta yapılan kongrede kızağa çekildi, görevlerinden oldular.

Hikmet Keskin ise hala görevinin başında ve başarı ile görevine devam ediyor. Sokağı terk etmiyor, her an vatandaşla ve esnafla bir araya geliyor. Bunu göreve geldiği tarihten itibaren yapıyordu ancak son zamanlarda göze batmaya başladı.

Hikmet Keskin hakkında karalama kampanyası yapanlar yine iş başında. Bu defa olayları çarpıtıyorlar. Keskin’in sokağa inmesini MHP’nin vekil çıkarmasına bağlıyorlar. Oysaki en iyi onlar biliyorlar Keskin’in sürekli sokakta olduğunu ama huylu huyundan vazgeçmiyor işte. Onlar kendi adlarına görevlerini yapıyorlar. Toplum olarak geçmişi çok çabuk unutuyoruz ve dedikodulara aynı çabuklukla inanıyoruz.

Keskin’e büyük bir haksızlık yapılıyor. İşin kötü yanı haksızlık yapıldığını bilenlerin sesi çıkmazken, haksızlık yapan ağabeyler susmak bilmiyor. Birileri de bunların gazına geliyor ve sosyal medya da at koşturuyorlar. Fena halde düşecekler haberleri yok.

Önümüzde yerel seçimler var. Düzce Merkez’de AK Parti 24 Haziran seçimlerinde 78 bin oy aldı. MHP ise 28 bin oy da kaldı. Üstelik yukarıda bahsettiğimiz ve AK Parti’nin bir vekil kaybetmesine neden olan liste ile ortaya çıkan sonuç bu.

 MHP’nin Düzce Belediyesini kazanma şansı oldukça düşük. Ama ilçe belediyelerinde kazanabileceği ilçeler var. Eğer bu seçimlerde 1 ya da 2 ilçe de seçimi kazanırsa bir sonra ki dönem Düzce Belediyesi için AK Parti ile at başı yarışa dâhil olur. Üstelik sadece Düzce Belediyesi değil milletvekilliği seçiminde dahi 2 milletvekilliği kazanabilir. Önemli olan doğru stratejiyi bulmak. Eğer hataya düşer de 24 Haziran’ın verdiği gaz ile bir anda merdivenin tepesine çıkmaya kalkarlarsa yeniden ilk basamağa inebilirler.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


  1. Duyarlı
    6.9.2018 - 16:37:43 Duyarlı

    Düzce Belediyesini İYİ parti adayı Ömer KÜÇÜK alacaktır...Mhp AKPnin oylarını bölecek .....demedi demeyin.....Ömer küçük ' ün şahsi oyları İYİ partide bunu unutmayın......Ha mhp nin adayı olursa bir şey demem .....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu