Düzce Parantez Köşe Yazarları
Muharrem Yılmaz
Muharrem Yılmaz

Boşuna mı “İkra” ilk ayet bre cahil adam!

Zamanında başta FETÖ’yü ve FETÖ şerefsizlerini öven, FETÖ’yü zamanın kutbu gösteren ne kadar bit yavrusu varsa bugün farklı cemaatlerin çatısı altında yaşamlarına devam ediyorlar. Bu bit yavruları vatansız yaşar, bayraksız yaşar, ailesiz yaşar ama cemaatsiz yaşayamaz.

Bunlar illa sırtlarını bir yere dayayacaklar çünkü en iyi kendileri bilir, her yönde sıfır olduklarını, tek başlarına ayakta duramayacaklarını!

Ne menzil, ne Süleymancılar ne bilmem ne. Hepsi çıkar için orada. Yoksa sabah ne yalan konuşurlar, ne zina ederler, ne rakı sofrasına otururlar ne dedikodu yaparlar ne de ayak oyunları.

 Adamın biri elinde ip atıyor tutanların günahları affoluyor. Yahu bu krizde oraya harcadığın yakıta yazık, masrafa yazık. Madem tövbe edeceksin ben sana sıfır km masrafsız yolunu söyleyeyim. Al abdestini, aç ellerini Allah’a tevbeni kendin et. Araya aracı koyma. Sana şah damarından daha yakın olan Allah c.c ile arana neden din bezirganlarını koyma gereği duyuyorsun!

Şimdi ben münafık, kâfir olurum bunları dedim diye ama sabah akşam Allah ile insanları aldatanlar en iyi Müslüman olur! Ne diyor Allah. "Ey insanlar! Aldatıcılar sizi Allah ile aldatmasın". İzin vermeyin buna.

Hayır işliyorlarmış. Ne hayrı. Cami’ye gitmezler, hocanın arkasında namaz kılmazlar.  Allah rızası için yurt açarlar ama hayırlarına ücretsiz kimseyi okutmazlar. Allah’ı para ile anlatırlar, dini para ile insanlara satarlar. Vergi vermezler, yurt yaparlar, kılı kırk yararlar ama büyük hocalar. Hadi oradan!

Din tüccarları yüzüne toplumda gerçekten var olan Allah dostlarına bile inancı kalmadı insanların. Onlar ki yanlış anlaşılmamak için sokağa bile çıkamaz oldular bu sahtekârlar yüzüne.

Yahu arkadaş sorun varsa git Cami hocasına. Hoca’da mı kesmiyor aç Kuran’ı Kerimi oku o zaman. Ey vatandaş, oku, oku, oku. Boşuna mı “İkra” ilk ayet bre cahil adam!


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu