Düzce Parantez Köşe Yazarları
Muharrem Yılmaz
Muharrem Yılmaz

Nankörler tuvalet bedava ya!

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, kimi nasıl memnun edeceğini iyi biliyor. 10 esnafı memnun etmek için on binlerce Düzcelinin oyunu yok sayıyor mesela. Ama vatandaşı da nasıl memnun edeceğini biliyor!

Göreve geldiği zaman “Vatandaş odaklı çalışacağız” dedi, “vatandaşa sormadan karar almayacağız” dedi. Gerek sosyal medyada, gerekse sokakta anketler yaptırdı ve İstanbul Caddesi trafiğe açılmasın sonucu çıktı.

Dursun Başkan şimdi ise kendi yaptırdığı anketleri 5-10 esnaf istiyor diye yok sayıyor. Esnafa yaranayım derken, vatandaşı karşısına alıyor farkında değil. Ya da birileri fark etmesine müsaade etmiyor.

Koltuk, Dursun Başkan üzerinde ilk etkisini böylece göstermiş oluyor. Aynı zaman da vatandaşa da “Ben size yalan söyledim, kusura akmayın. Vatandaş isterse açılır, istemezse açılmaz dedim ama esnaf sizden ağır bastı” diyor.

Şimdi Başkan Dursun Ay’dan bir isteğim var. Çıksın İstanbul Caddesine. Yürüyüş yapan vatandaşlara sorsun bakalım. “Size sormadan kapatma kararı aldım”. Ne cevap alacak vatandaştan. Gerçi bizim vatandaş akıllıdır, cevabını sandıkta verir!

Neymiş İstanbul Caddesi açılıp Gazhane Caddesi kapatılacakmış. Yani demek istiyorlar ki “İlla kapalı cadde istiyorsanız, buyurun Gazhaneye. Orada yürüyün”. Biri çıkıp dese ki “İlla koltuk istiyorsanız buyurun oturma odasına” verecek cevapları yok. Bir bakıma Gazhane ile vatandaşın gazını alıyorlar! Gazda kaçak var, haberleri yok. Bir patlayacak o zaman “Nerede hata yaptık” diyecekler ama iş işte geçmiş olacak.

Yani ne denir ki büyük cesaret. Yerel seçimler öncesi 10 esnafı memnun etmek için 10 bin vatandaşı kaybetme riskini almak!

İstanbul Caddesinin kapanması ile alternatif güzergâhlara yatırım yapan esnaflar ne olacak? Onlar da aralarında imza toplasa, başkana çıksa “Mesele imza ise al sana imza. Kapat bakalım İstanbul Caddesini” deseler acaba onlara ne cevap verilecek.

Herkesi memnun etmeye çalışan Başkan Dursun Ay, büyük ihtimalle caddeyi bir saat açacak, bir saat kapatacak. Böylelikle her iki grup esnafı da memnun edecek.

Vatandaşı mı nasıl memnun edecek? Bre nankörler tuvaletler bedava ya!


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


 1. Fatih kayıkçı
  16.10.2018 - 22:09:43 Fatih kayıkçı

  Düzce belediye başkanı istanbul Caddesi'ni yapboz tahtasına çevirirse düzce kaybeder boluyu örnek alalım boluda caddeyi kapattı ama düzce gibi açalımmı oy kaygısıyla parasal oynaklıklarla cadde kapatılıp açılmaz Düzce'ye yazık olur

 2. Yazi yaz
  10.10.2018 - 14:14:23 Yazi yaz

  1990 lari cok ozluyorum.Insallah o gunlere tekrar kavusuruz.

 3. yazıyı oku
  5.10.2018 - 13:57:02 yazıyı oku

  arkadaşın biri de yazıyı okumadan başlığa göre yorum atmış. yazarın bedava wc lere sevinecek kadar iyimser olduğunu düşünmüş. Boşuna Oku demiyorum Allah. başımıza ne geliyorsa okumadığımızdan geliyor.

 4. Yazımız Bumuydu
  5.10.2018 - 11:29:20 Yazımız Bumuydu

  Sen ne kadar iyimsersin. Millet halinden hâl ağlıyor. Sokağa dikkatli bakmalısın. İnsanlar huzursuz. Ekonomi göçmüş. Bedava wc lere sevinecek kadar iyimser olman çok tuhaf. Yazı yazacak son kişi sen olmalıydın.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu