Düzce Parantez Köşe Yazarları
Ömer SİVRİKAYA
Ömer SİVRİKAYA

omersivrikaya@duzce.edu.tr

ETME!

Düzcespor’un geleceği ne olacak? sorusu gündemdeki yerini koruyor. Ancak gerçekten Düzcelilerin böyle bir gündemi olduğunu zannetmiyorum. Hele ki dünya ve ülke gündeminin yanında Düzce gündemini meşgul eden sıcak konular varken. Bir grup Düzcespor sevdalısı mutlu son görmek arzusuyla tek çare olarak gördükleri Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e yükleniyor.

Mehmet Keleş seçimler öncesi bu konuda söz vermiş olmanın ezikliğini yaşıyordur. Gönlünden yardım etme isteği geçtiğini bu sebeple bir oluşum hazırlandığını da duyuyorum. Buradan belediye Başkanımıza sesleniyorum. “ Duydum ki Düzcespor’a belediye olarak sahip çıkmak istiyorsun. ETME.”

Çünkü:
  1. Belediye’nin kulüp yönetmesinin hiçbir kanuni dayanağı yoktur.
  2. Dünyanın hiçbir yerinde Belediyelerin kulüp yönetmesi uygulamasının örneği yoktur.
  3. Dünyada spor kulübü yönetmek şirket yönetimi gibi profesyonel bir iş haline gelmiştir. Bu sektörün kurallarına uymayan yüz yıllık kulüpler tarih olmuştur.
  4. Ülkemizdeki spor yönetimi yapılanması spor kulübü yönetmeyi imkansızlaştırmaktadır.
  5. Düzce Belediyesi hizmet etmek için yeterli kaynağa sahip değildir.
  6. Düzce halkı Düzcespor’a sahip çıkmamaktadır. Halkın çoğunluğunun istemediği hizmet olmaz.
  7. Düzcespor’a destek vermek Aziziyespor, Aydınpınarspor gibi diğer Düzce kulüplerine haksızlıktır.
  8. 150.000 Düzceliye harcamanız gereken kaynağı 20-30 tane sporcuya harcamak, hak gaspıdır.
  9. Belediye Başkanı Düzcespor’a belediye bütçesinden kaynak aktaramıyacağı için sıkıntılı yollara girmek zorunda kalacaktır.
  10. Velev ki destek olunsa bile kevgir misali kaynaklar eriyip gidecek, Düzcespor’u alması için Belediye Başkanına baskı yapanlar alınacak sonuçlarla memnun olmayacaktır.
Konuyla ilgili daha çok sebep sıralayabilirim. Bu knuda mütevazi olmayacağım. Çünkü bu konu hem yüksek lisans hem de doktora tez konumdur. Bu ülkede bu alanda söz söyleyebilecek birkaç kişiden biriyim. Diğer otoritelere danışılsa da farklı bir şey duyamazsınız.

Düzcespor nasıl kurtulur? Ayrı bir tartışma konusudur. Eğer istenirse bu konuda yapılması gerekenleri söyler, projelendiririz. Ancak Düzce Belediye Başkanı Düzcespor’u almamalıdır. Geçen belediye başkanlığı döneminde Düzcespor’a kaç para harcandı? Ne kazanıldı? Bugün elde ne var?

Mehmet Keleş bu konuda söz vermekle hata etmiştir. Ancak yanlış yanlışla düzeltilmez. Bu konuda Belediye Başkanına ısrar edenler: Mehmet Keleş Düzce belediye Başkanıdır. Düzcespor’a ayırdığı her vakit ve nakit görevini aksatır. Ayrıca kendisi resmi bir kişiliktir. Bugün Başbakanlık bir genelge yayınlayıp “ belediye başkanları kulüp başkanlıklarını bırakacak” dese hangi başkana “ ama söz vermiştiniz” diyebilirsiniz.

Düzce Belediye Başkanı Sayın Mehmet Keleş’i 20 yıldır tanıyan beraber spor yapmış bir dostu olarak uyarmayı görev kabul ediyorum.
ETME.                                                                                                                                                      
 

commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu