Çilimli Haberleri

İLÇE HASTANESİNİN TEMELİ ATILDI

İLÇE HASTANESİNİN TEMELİ ATILDI

Çilimli ilçe hastanesi temel atma töreni gerçekleştirildi

Çilimli ilçe hastanesi temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Çilimli Kaymakam Vekili Rumeysa Sena Kurt, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Akkaya,  Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, sağlık yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Valimizin koordinasyonunda 2023 sağlık hedeflerine ulaşma anlamında çalışmalarımıza devam ediyoruz ve bugün de Çilimli ilçemizde 20 bin nüfusa hizmet verecek olan ilçe entegre hastanemizin temel atma töreninde bir aradayız. Sağlık Bakanlığı olarak amacımız sağlık hizmetlerine ulaşılabilirliği artırmak, mevcut hizmetlerden eşit yararlanmayı sağlayan dengeli bir sağlık hizmeti sunmak, bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek, sağlık sistemlerinin temel hedefleri doğrultusunda nitelikli, verimli ve kaliteli sağlık hizmetlerini vatandaşlarımıza ulaştırmaktır. Bugün burada temelini attığımız Çilimli İlçe Entegre Hastanesi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu 4.055,87 metrekare yüzölçümlü 6 pafta 3691 nolu parsele yapılmasını planladık. İlçe Entegre Hastanesinde 8 Aile Hekimliği birimi ile yıllık ortalama 100 bin hastaya hizmet verilecek, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile de yıllık ortalama 3 bin 500 vakaya gidilerek 7/24 kesintisiz sağlık hizmetini sağlanacak. Amacımız ilimizi sağlık alanında marka bir şehir haline getirmektir. Bu doğrultuda 7/24 çalışmaya devam ediliyor. İnşallah da bugün temelini attığımız bu sağlık tesisimizin açılışını da hep beraber yapmak isteriz. Sağlık tesisimizin ilimize ve bölge halkımıza hayırlı olmasını diliyorum."

Törende sırasıyla konuşma yapan AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı,yaptıkları konuşmalarda, bugün temeli atılan sağlık tesisinin tamamlanmasıyla vatandaşların nitelikli, kaliteli ve modern bir sağlık tesisine kavuşacağını söyleyerek, bu sağlık tesisinin Düzce ve bölge halkına hayırlı olmasını dilediler.

Konuşmaların ardından İl Müftü Vekili Hüseyin Akkaya’nın duasının ardında protokol üyelerinin katılımıyla temele ilk beton döküldü.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu