Çilimli Haberleri

BU KONUDA GEREKENİ YAPACAĞIZ

BU KONUDA GEREKENİ YAPACAĞIZ

Çilimli Kapalı Pazaryeri'nde hizmete başlayan Çilimli Belediyesi, halk için hizmet etmeye devam ediyor. Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz'dan yeni binaya geçtikten sonra oxijen.tv olarak yeni dönemde neler yapacağı konusunda önemli açıklamalar aldık.

Yapılan yerel seçimlerin ardından üçüncü kez Çilimli Belediye Başkanı seçilen Muhsin Yavuz'dan Çilimli Kapalı Pazaryeri'ndeki yeni hizmet binasında oxijen.tv olarak değerlendirmelerde bulunduk. Yavuz, OSB'den otoban bağlantı yoluna, ilçedeki işsizlikten halkın sorunlarına kadar bir çok konuya değindi.

"Üç ayda seçim de alamazsınız, seçim de kaybedemezsiniz"

Seçimlerde halkla iç içe olmanın önemli bir faktör olduğunu ifade eden Yavuz, şu ifadelere yer verdi:

"Tabi ki neticede bizim biliyorsunuz parti olarak bir sloganımız var. Memleket işi, gönül işi. Belediye muhakkak her alanda halkla temas ettiği bir yerdir. İnsanlarla temas edemezseniz ne yaparsanız yapın halkın gönlüne giremezseniz bir anlamı yoktur. Bunu yaparsanız insanlar sizi başının üstünde taşır. Özellikle şunu söyleyeyim bizim gibi bu ölçekte ilçelerde gün içinde halkın defalarca görüştüğü anlar olur. Bizim için etkin kökeni, felsefesi önemli değildir. Bizim için halkın bütünlüğü önemlidir. Bu anlamda biz de buna çok önem verdik. İnsanlar, o beş yıllık süre içerisinde bunu gördüğü zaman iyi ya da kötü olarak değerlendirmede bulunuyor. Siz mevcut belediye başkanıysanız son üç ayda seçim de alamazsanız, seçim de kaybedemezsiniz. Bunu belirleyen o süre zarfında yaptığınız çalışmalar ve halkla olan ilişkileriniz belirler."

"Ulaştırma Bakanlığı'ndan sözünü aldık"

Uzun süredir kapalı olan otoban bağlantı yolu konusunda da açıklamalarda bulunan Yavuz, "Şuanda Çilimli otoban bağlantısı yapılıyor ve açılacak. Buradaki bütün sanayi kuruluşlarını ilgilendiren bir giriş çıkıştır burası. Allah nasip ederse Ulaştırma Bakanlığı'ndan sözünü aldık  ve yol, bu ay sonuna kadar açılacak." ifadelerini kullandı.

"Burada bunu sağlayacağız"

Engelli ve kadın vatandaşlar için önemli bir proje hazırladıklarına da değinen Yavuz, "Yaklaşık 100 bin dolarlık bir projemiz vardı. Bu proje engelli vatandaşlarımızın ve kadınlarımızın yeni meslek alanları açarak üretim yapmalarını sağlayacaktır. İnşallah bu da 6. ayın sonuna kadar sonuçlanacak. İnanıyoruz ki bu projeyi alacağız. Engelli ve kadın vatandaşlarımızın kendi geçimini sağlaması için bu proje bir fırsat olacak. Biliyorsunuz özellikle engelli vatandaşlarımızın çalışması bir hayli zor oluyor. Burada bunu sağlayacağız." şeklinde konuştu.

Vatandaşlarla olan ilişkinin önemine de değinen Yavuz, "Biz öncelikle kendi bölgemize, kendi işimize bakacağız. Vatandaşı tanımazsanız yaptığınız işlerin hiçbir anlamı olmaz. Biz vatandaşımıza önem veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Diğer ilçelerdeki arkadaşlarımız çalışmış fakat bir yerde eksik kalmış demek ki. Tabi ki bu dönem bu sorun da çözülecektir." dedi.

"Bu konuda gerekeni yapacağız"

Son olarak ilçedeki OSB'de yapılacak çalışmalara da değinen Başkan Yavuz, "Biz özellikle gelen firmaların işine saygı gösteren, işverene ve iş isteyene saygı gösteren firma istiyoruz. Bir gerçek vardır ki bizim bölgemizde inşallah firmaların bölgemizde çalışmasını sağlamak için çalışıyoruz. Bu sene inşallah bölge binamızı bu ayın sonuna kadar OSB'ye kuracağız. Kamulaştıracağız alanlar kaldı ve onları da kamulaştıracağız. Hem Çilimli, hem Düzce'nin iş ihtiyacını karşılamış olacağız. Yeter ki bizim insanımız bir adım atsın, karşı taraf adım atmıyorsa biz gerekeni yapacağız." diyerek sözlerini tamamladı.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu