Eğitim Haberleri

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ DİNAZORLARI TANIDI

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ DİNAZORLARI TANIDI

Çilimli Anaokulu 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda çocukların problem çözme becerilerinin kazandırıldığı, soyut olarak bildiklerini somut düşünceye çevirdiği, sosyal duygusal gelişim alanlarının ön planda tutulduğu bir etkinlik kapsamında miniklerin gelişimlerini çok yönlü destekleyerek farklı etkinliklere adım atıyor.


2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden, 13-İklim Eylemi ve 15-Karal Yaşam hedeflerini ele alınarak, bu hedeflere eğitim yoluyla katkı sağlıyor.

Çilimli Anaokulu öğrencileri, yırtıcı bir hayvan olarak bilinen ama aslında öyle olmayan dinozorlara yolculuk yaptı. Dinozorlar hakkında bilmedikleri tüm şeyleri öğrenebilecekleri bir filmi patlamış mısırlarıyla birlikte izlediler.
Nesli tükenmiş bir hayvan olan dinozorların 850 farklı türü vardır. Fakat, henüz insanlar yokken dünyada yaşayan dinozorların milyon yıllar önce nesli tükendi.
Dinozorların neslinin tamamen tükenmesi, dünyaya düşen bir gök taşının yarattığı iklim bozukluğu yüzünden olmuştu. Dinozorların neslinin tükenmesi tüm hayvanların da neslinin tükenebileceğine işarettir.
Minik Öğrenciler aslında tüm hayvanları korumanın insanlığın elinde olduğunu, biz hayvanlara zarar vermedikçe onların bize zarar vermeyeceğini, hayvanların neslinin tükenmemesi için doğayı korumamız gerektiğini, israftan kaçınmamız gerektiğini öğrenerek bu konuda bilinçlendi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu