Gündem Haberleri

Tren Kıbrıs’tan mı Geliyor?

Tren Kıbrıs’tan mı Geliyor?

Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs’ın açıklamaları ile Düzceli hızlı trenin Düzce’den geçeceğini öğrendi.

Ancak konu ile ilgili belediyenin, valiliğin, milletvekillerinin, muhalefetin ve iktidar partisi mensuplarının bir açıklama yapmaması kafalarda birçok soru işareti oluşmasına sebep oldu. Kamuoyunda Düzce’nin başında ki insanların bu konu ile ilgili yorum yapmaması ve açıklamalarda bulunmaması “Treni Kıbrıs tek başına mı getirecek, Tren Kıbrıs’tan mı geliyor” esprilerine neden oluyor.

 

Zaman zaman basında yer alan “Düzce Sahipsiz, kimse ilgilenmiyor” şeklinde ki haberlere kızan bürokratların Düzce’nin çehresini ve kaderini değiştirecek bu proje karşısında sessiz kalması yine aynı düşünceleri önümüze seriyor. Düzce’nin ileri gelenlerinin bu projeye sahip çıkmadıkları ve destekler açıklamalarda bulunmamaları ise Düzce’ye ne kadar değer verdiklerinin bir göstergesidir.

 

Düzce Parantez Gazetesi başta olmak üzere diğer tüm yazılı ve görsel haber kanallarında tartışılan, değerlendirilen ve gündemde tutulmaya çalışılan bu konu, Düzce’nin başındaki isimlerin hiç birini tatmin etmemiş olacak ki bu projeye sahip çıkmıyorlar.

 

Yoksa Düzce için daha büyük bir projeleri mi varda bizimle paylaşmıyorlar?

Düzce’ye hava alanı mı yapacaklar da, hızlı tren olayını bu kadar önemsiz görüyorlar ve destekleyici açıklamalarda bulunmuyorlar?

Hızlı trenin Düzce’ye neler kazandıracağının farkında değiller mi? Yoksa hızlı tren yerine daha önemli olan “ Kanal Düzce” projesini mi hayata geçirecekler de bu denli sessiz kalmayı başarıyorlar.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu