Gündem Haberleri

ÇEVREYE DUYARLI ANAOKULU

ÇEVREYE DUYARLI ANAOKULU

Çilimli Anaokulu, öğrencilere çevre eğitimi verip topluma tüketim bilincini kazandırmak için ulusal ve uluslararası projeleri uygulamaya devam ediyor. Bu kapmanda 3 yıldır uygulanan “Uluslararası Okullarda Orman” programı devam ediyor.

 

Çilimli  Anaokulu çocuklara  çevre eğitimi vermek; topluma tüketim bilincini kazandırmak; ihtiyacı kadar tüketen, gelecek nesillere karşı sorumluluk hisseden ve çevre sorunlarına karşı duyarlı, bilinçli ve katılımcı çocuklar yetiştirmek amacıyla pek çok ulusal ve uluslararası projeyi uygulamaya devam ediyor. Bunlardan biri de 3 yıldır büyük bir duyarlılık ile uyguladığımız “Uluslararası Okullarda Orman” programı.

Bu program sayesinde öğrencilere ormanın sadece ağaçlar topluluğu değil, aynı zamanda içinde binlerce tür canlı ve cansız varlığı barındıran bir sistem olduğu, yaşamımızda son derece önemli bir yere sahip olduğu gerçeğini kavratıldı.  

Başarılı olan okulların her yıl sonunda “Okullarda Orman Sertifikası”, 2 yılda bir ise “Kahverengi Bayrak” ile ödüllendirildiği bu programda Çilimil anaokulu 2016-2017 yıllarında “Okullarda Orman Sertifikası” ödülüne, 2017- 2018 yılında ise “Kahverengi Bayrak” ödülüne layık görülerek büyük başarı elde etti.

Okul yönetiminden yapılan açıklamada “2019-2020 eğitim öğretim yılında “Okullarda Orman” Programı’nı uygulayarak çevre sorunlarına karşı duyarlı bireyler yetiştirmeyi sürdürecek, bu alanda başarılı olarak okulumuz ve ilçemizin adını ulusal ve uluslararası platformlarda duyurmaya devam edeceğiz” denildi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu