Gündem Haberleri

Çilimli Anaokulu Başarıya Doymuyor

Çilimli Anaokulu Başarıya Doymuyor

Çilimli Anaokulu Hatay’da düzenlenen Ulusal Eğitimde Dönüşüm Forumuna katıldı. Forumda Çilimli Anaokulu'nu öğretmenlerden Kevser BEGEN "Suyu İsraf Etme, Geleceği Yok Etme" adlı poster bildiri ile temsil etti.

2015 yılında Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı olan Prof. Dr. Mehmet Engin Deniz ile birlikte başlattıkları (Su+Çocuk=Yaşam) projesi kapsamında 2017 yılında UNESCO Paris Genel Merkezi tarafından UNESCO ASPnet (Kardeş Okullar Ağı)’na Türkiye'den tek anaokulu olarak dâhil olan Çilimli Anaokulu büyük bir başarı elde etmişti.

Yine aynı yıl Eğitimde En İyiler, Çevre ve Doğaya Katkı Kategorisi, Türkiye 4.lük Ödülü de alan Çilimli Anaokulu projeyi geliştirerek Yıldız Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Mehmet Engin Deniz ve Prof. Dr. Yavuz Erişen işbirliğiyle projeden StarT Luma, Finlandiya Milli Eğitim Bakanlığı ile Helsinki Üniversitesinden Mükemmeliyet Ödülüne layık görülmüştü.

Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un desteklediği UNESCO Kulüpleri Projesi'nde de Türkiye'de uygulama yetkisine sahip tek Anaokulu olan Çilimli Anaokulu şimdi de 11-13 Ekim tarihlerinde  Milli Eğitim Bakanlığı Danışmanı ve EYUDER Başkanı Adem ÇİLEK'in öncülüğünde  EYUDER (Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği) tarafından Payas/Hatay'da düzenlenen Ulusal Eğitimde Dönüşüm Forumu'na (UEDFOR) katıldı. Forumda Çilimli Anaokulu'nu öğretmenlerden Kevser BEGEN "Suyu İsraf Etme, Geleceği Yok Etme" adlı poster bildiri ile temsil etti.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu