Gündem Haberleri

Düzcespor'un Başvurusu Reddedildi

Düzcespor'un Başvurusu Reddedildi

Türkiye Futbol Federasyonunun geçtiğimiz haftalarda alt ligler ile ilgili aldığı şok kararın ardından haksızlığa uğrayan Düzcespor Tahkime gitmişti. Düzcespor'un yaptığı itiraz oy çokluğu ile reddedilirken, Düzcespor yönetimi işin peşini bırakmayacaklarını açıkladı.

TFF'nin alt ligler ile ilgili aldığı skandal kararın ardından haksızlığa uğrayan Düzcespor yargı yoluna gitmişti. Yapılan itirazlar; "TFF Yönetim kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı" gerekçesiyle reddedildi. İtiraza karşı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Düzcespor Kulübü Derneği'nin TFF Yönetim Kurulu'nun 08.07.2020 tarihli 40 sayılı toplantısında TFF 2. lig ve TFF 3. lig'in tescili ile ilgili alınan kararına karşı başvurusu incelendi. Duruşma için tayin edilen 25.07.2020 Cumartesi günü saat 13:35'te video konferans yoluyla icra edilen duruşmada Düzce SPor kulübü Derneğinin vekili Av. Taner Çakır'ın ve Türkiye Futbol Federasyonu Vekili Av. Hazer Akil'in hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde;

TFF Yönetim kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından; Düzce Spor Kulübü Derneği'nin itirazının reddine, oyçokluğu ile,
Esas hakkında karar verildiğinden 16.07.2020 tarihli başvuru dilekçesine istaneden yürütmenin durdurulması talebi hakkında karar verilmesine yer olmadığına, oy birliği ile karar verildi"
HAKKIMIZI SONUNA ARAYACAĞIZ
Düzcespor yönetimi tarafından yapılan açıklamada, kulübün hakkının her mecrada sonuna kadar aranacağının üstü çizilerek şu açıklamada bulunuldu; "Malesef TFF yapılan itirazımız hukuka aykırı bir şekilde reddedilmiştir (süper lig oynadı 1. Lig play off oynandı) 2. Ve 3. Liğ maçları oynatılmayarak klübümüz haksızlıga ugramıştı. Kulübümüzün hakları kulüp Başkanımız Gökhan Kapığlu ve sayın yönetim kurulu üyelerimizce tüm mecralarda sonuna kadar aranıp takip edilecektir tüm Düzcespor camiamıza saygıyla duyrulur!" denildi. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu