Gündem Haberleri

İYİ PARTİ PROJEYE DESTEK VERİYOR

İYİ PARTİ PROJEYE DESTEK VERİYOR

Düzce belediyesinin kentsel dönüşüm projesi kapsamında eski sanayi çarşısının kaldırılması ve Beslanbey mahallesinde modern sanayi sitesi yapılması kararı olumlu karşılandı. İYİ Parti'li Düzce Belediye Meclisi üyesi Ender Çakar, eski sanayi çarşısının taşınmasıyla ilgili çabaları için Belediye Başkanı Faruk Özlü'ye teşekkür etti.

İyi parti Meclis üyesi Ender Çakar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, "Eski sanayi çarşısının dönüşümü ve Düzce'ye yakışır şekilde yeni bir alanda faaliyetlere devamını sağlamak adına en doğru çözümü bulan Belediye Başkanı Faruk Özlü'yü tebrik ediyorum. Eski sanayi çarşısının dönüşümünü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yeni bir bölgede oluşturulacak sanayi çarşısı dükkanlarını ise Toki üstlenecek. Düzcemize hayırlı olsun." dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE SON KARAR

Yıllardır Düzce’nin gündemini meşgul eden Eski Sanayi Sitesi’nin dönüşümü konusunda büyük bir gelişme yaşandı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün göreve başladığı ilk günden itibaren üzerinde durduğu konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Düzce Belediyesi arasında protokol imzalandı. Bakan Murat Kurum şahitliğinde imzalanan protokol ile Eski Sanayi Sitesi şehir merkezinden kaldırılacak, Beslanbey Mevkiinde belirlenen yere TOKİ tarafından inşa edilecek Modern Sanayi Sitesine taşınacak.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin tarihinde yeni bir sayfa açacak bir projenin daha mimarı oldu. Yılların kangren haline gelen Kentsel Dönüşüm sorununda, Eski Sanayi Sitesinin dönüşümü konusunda Ankara’da görüşmeler yürüten Başkan Özlü, dün akşam saatlerinde Düzcelilere müjde ile geldi. Görüşmelerde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü dönüşüme ilişkin protokolü imza altına aldı. Hazırlanan protokole göre projenin tasarım ve her türlü inşaat uygulamaları için de, Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de protokol tarafları olarak imza attı. Protokole göre Beslanbey Yeni Sanayi Sitesi Projesinin İhale ve İnşaat yapım süreçleri TOKİ tarafından yürütülecek ve sonuçlandırılacak.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu