Gündem Haberleri

SMA HASTALARI İÇİN KAMPANYA BAŞLATILDI

SMA HASTALARI  İÇİN KAMPANYA BAŞLATILDI

SMA Tip 1 hastası 14 aylık Muhammet Yiğit Tezcan ve SMA hastalarının tedavi masraflarının karşılanabilmesi amacıyla kısa adı DİDER olan Düzce İşçileri Dayanışma Derneği ve Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Anıtpark alanında stant açıldı. Düzcespor Başkanı Gökhan Kapoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından SMA sandı ziyaret edildi.

SMA hastası olan ve ilaç için destek bekleyen Muhammet Yiğit için bir süre önce Düzce’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları tarafından kampanya düzenlenmişti.  Kampanya lansmanına, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkçı, Düzce Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber, MÜSİAD Başkanı Vefa Pehlivan ve Muhammet Yiğit Tezcan’ın babası Fikri Tezcan katıldı.

DİDER ve KADIN MECLİSİ KAMPANYAYA KATILDI

Kısa adı DİDER olan Düzce İşçileri Dayanışma Derneği ile Kent Konseyi Kadın Meclisi kampanyaya katılarak Anıtpark alanında ‘ SMA’lı Çocuk Daha Kaliteli Yaşayabilecek’ sloganı ile stant açıldı. DİDER Başkanı Sedat Mıhçı, ile Kadın Meclisi Başkanı Hanife Gür dernek olarak kampanyaya katıldıklarını ve her türlü katkıyı vereceklerini açıkladı.

DÜZCESPOR DESTEK VERİYOR

Düzcespor Başkanı Gökhan Kapoğlu da standı ziyaret ederek SMA hastalarına destek verdi. Ziyaret sırasında Düzcespor Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Bıyık, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Kadın Meclisi Başkanı Hanife Gür, DİDER Başkanı Sedat Mıhçı da hazır bulundu.

BABA FİKRİ TEZCAN

14 aylık bebek Muhammet Yiğit Tezcan’ın babası Fikri Tezcan; “Evladım Yiğit dünyada ölüm oranının en yüksek olduğu SMA tip 1 hastalığıyla dünyaya geldi. Gen tedavisi için Amerika’ya götürmek istiyoruz. Bu konuda maddi gücümüz yetmediği için başkanlarımızdan yardım istedik. Bu konuda desteğe ihtiyacımız var. Herkesin desteğini bekliyoruz. Zaman kısalıyor. Ülkemize ilacın gelip gelmeyeceğini bilemiyoruz ama bizim zamanımız çok kalmadı ve evladımızın göz göre göre ölmesine razı olmak istemiyoruz. Yiğit SMA adında bir hesap açtık. Gerekli tüm bilgiler ve evraklar orada yer alıyor. Para tamamlandığı takdirde çocuğumuzu tedavi için ABD’ye götüreceğiz inşallah’ dedi.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu