Gündem Haberleri

VATANDAŞ ÇÖPLE YAŞAMAYA MAHKUM EDİLDİ

VATANDAŞ ÇÖPLE YAŞAMAYA MAHKUM EDİLDİ

2021 yılı ocak ayında gündeme getirdiğimiz Gümüşova’nın büyük yerleşim yerlerinden biri olan TOKİ konutlarının arkasında bulunan çöplük yine gündeme geldi. Aylardır çözüm bulunamayan çöp kokusundan vatandaş isyan etti.

Gümüşova TOKİ konutlarının bulunduğu bölgeye dökülen çöpler, çevrede oturan vatandaşları rahatsız etmeye devam ediyor. Bölgede yaşayan çevre sakinleri aylardı  bu çöplerin bulunduğu yerden kaldırılmasını talep ediyor ancak muhatap bulamıyor.
Ocak ayında gündeme getirdiğimiz çöp konusunda bir gelişme yaşanmaması nedeniyle vatandaş artık isyan etme noktasına geldi. İddialara göre belediye tarafından dökülen çöpler vahşi olarak TOKİ konutlarının arkasında depolanıyor. Yüzlerce kişinin yaşadığı konut alanında çöp nedeniyle kapı pencere açamayan vatandaşlar, ayladır seslerini duyurmaya çalışıyorlar. 
Yıllardır bu alana çöp dökümünün devam ettiğini belirten vatandaşlar sorunun çözülmesini istiyor. “Uzun süredir kaldırılmadığı için adeta dağa dönen çöp yığınları çekilmez bir hale geldi. Koku ve sebep olduğu sinekler yüzünden kapı pençe açamaz olduk.  Çöpler nedeniyle sokak hayvanları da bu alana gelip yiyecek arıyorlar. Bırakın çocuklarımızı kendimiz bile dışarıya çıkmaya korkuyoruz. Bir an önce bu çöplüğün buradan kaldırılmasını istiyoruz” diyerek, kendilerini umursamayan yetkililere de sitem ettiler.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu