Gündem Haberleri

PEKİ YA KAPATILAN SINIFLAR !!!

PEKİ YA KAPATILAN SINIFLAR !!!

Düzce Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı başlangıcı ile birlikte okullarda tam zamanlı olarak yüz yüze eğitimin başladığını belirterek, “İlimizde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen okulumuz bulunmamaktadır. Bu da şunu gösteriyor ki, şu anda salgın ortamında en güvenli ortam okullarımızdır” dedi. Milli Eğitim Bakanlığının gönderdiği genelge kapsamında okulların vakalar nedeniyle kapılamayacağı açık açık yazılırken, Yeni Müdür Kırbaç, Düzce genelindeki okullarda kapatılan sınıflarda çıkan vakaları yok mu sayıyor?
 
Düzce Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, yüz yüze eğitimin başladığı Düzce’de vaka nedeniyle kapatılan okul olmadığını belirterek, en güvenli yerlerin okullar olduğunu açıkladı.  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda vaka çıkması durumunda yapılacakların anlatıldığı genelgede, vaka çıksa bile okulların kapatılmayacağı, 1’den çok vaka çıkması durumunda ancak sınıfların kapatılabileceğini açıklamıştı.  Vaka nedeniyle okulların kapatılamayacağının açıklandığı genelge ortadayken ve Düzce’de bazı okullardaki 40 öğrencinin eğitim gördüğü sınıflarda birden fazla vaka çıktığı için sınıflar kapatılıp öğrenciler evlerinde karantinaya alınmışken yaptığı bu açıklamanın doğruları yansıtmadığı görülüyor. 
Yaklaşık 1,5 yıldır evlerinden çıkmayan ve virüse yakalanmayan çocukların, pozitif vaka olması ve aynı sınıfta eğitim gören çocukların temaslı sayılarak karantinaya alınması, Müdür Kırbaç’ın dediği gibi “en güvenli ortam okullarımızdır” cümlesini de doğrulamıyor. ASLIHAN ATİK


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu