Gündem Haberleri

OKUL SERVİSLERİ SIKI TAKİPTE

OKUL SERVİSLERİ SIKI TAKİPTE

Düzce il Jandarma Komutanlığı, Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı Trafik ekipleri, çocukların huzurlu ve güvenli seyahatlerinin sağlanması için trafik denetim ve kontrollerine aralıksız devam ediliyor.

Bu kapsamda, okul servislerine yönelik gün içinde yapılan trafik denetimlerinde, seyir halinde iken durdurulan bir okul servisi aracının yapılan kontrolünde trafik sigortasının ve araç fenni muayenesinin olmadığı tespit edildi. Yapılan idari işlemlerin ardından araç trafikten men edildi, kontrol noktasına çağrılan farklı bir araç ile öğrencilerin güvenli seyahatlerine devam etmeleri sağlandı.

Jandarma yetkililerinden yapılan açıklamada; "tüm paydaş kurumlarla birlikte, okul servis araçları kullanıcılarına yönelik çok sayıda eğitim ve bilgilendirme yapılıyor olmasına rağmen bu ve buna benzer durumların oluyor olması hepimizi üzüyor, ancak şu bilinmeli ki biz jandarma trafik yetkilileri olarak geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenli seyahatlerini sağlamak adına her daim yollarda olacağız, denetim ve kontrollere yoğun şekilde devam edilecektir" ifadelerine yer verildi. HABER MERKEZİ


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu