Gündem Haberleri

7 başlıkta bu hafta nasıl geçti?

7 başlıkta bu hafta nasıl geçti?

Geride bıraktığımız haftanın gündeminde ilk sırada fındığın harmana inmesiyle birlikte bazı uyanıkların fındık alım noktalarındaki kantarlarla oynadıkları belirlendi. Tüm Türkiye’yi yasa boğan Gümüşova’daki kadın cinayetinde, eşini öldürerek kaçan koca ekipler tarafından yakalandı.  Geçen haftanın önemli konularından biri de Kent Konseyinin Dağ Çileği Köyü Projesinin Düzce belediye meclisi tarafından onaylanması oldu. Haftanın en iyimser haberi de  33 yaşındaki Çetin Uludağ’dan geldi. Düzce’de, elektrik firmasında işçi olarak çalışan bir çocuk babası Çetin Uludağ terminalde bulduğu 50 bin lirayı polise teslim ederek, insanlık dersi verdi. Bu hafta eğitim camiasından en önemli haber Düzce Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne, Gazi Üniversitesi’nden bir dekan atanması oldu.  Bu hafta hepimizin aylardır açılmasını beklediği Mutfak Sanatları Merkezinin açılışıyla kapattık.

İşte geride bıraktığımız haftadan 7 başlıkla haftanın özeti….

 

24 USULSÜZ TARTILARA EL KONULDU

Düzce'de jandarma, emniyet ve Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde kantarlara yönelik denetim yaptı. Fındık alım satımı yapan iş yerleri eş zamanlı olarak denetlendi. Denetimde usulsüz ölçüm yaptığı tespit edilen 24 kantara el konulurken, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından 3516 Sayılı Ölçü ve Ayar Kanunu'na muhalefetten işlem başlatıldı. Haftanın en can sıkıcı haberi ise trafikten geldi. Okulların da açılmasıyla birlikte artan araç sayısı nedeniyle Düzce’de yollar sürücüler için çileye döndü.

 

DAĞ ÇİLEĞİ KÖYÜ PROJESİ ONAYLANDI

Düzce Belediye Meclisi’nin 2021 yılı Eylül ayı ikinci toplantısı yapıldı. Gündem maddeleri içerisinde yer alan Kent Konseyinin Dağ Çileği Köyü Projesi komisyonun ve meclis üyelerinin olumlu görüş bildirmesi ile onaylandı. Düzceli kadınlara istihdam sağlayacak olan Dağ Çileği Köyü Projesinin hayata geçmesinin önündeki engel kalkmış oldu.

CANİ KOCA YAKALANDI

Düzce'de 2 yıllık karısı ile boşanma aşamasında olan adam eşi ve annesine saldırdı. Olayda eşi ölürken, kaynanası ise ağır yaralandı. Cani koca olaydan 4 saat sonra kıskıvrak yakalandı.

 

TERMİNAL GİRİŞİNDE 50 BİN LİRA BULDU

Düzce’de, elektrik firmasında işçi olarak çalışan bir çocuk babası Çetin Uludağ (33) şehirlerarası otobüs terminali girişinde poşet içinde bulduğu 50 bin lirayı polise verdi. Uludağ, "Bu para birinin ameliyat ya da kredi borcu taksiti olabilir. Vicdanen teslim etmem gerektiğini düşündüm" dedi.

 

TRAFİK CANINDAN BEZDİRDİ

Düzce’de araç yoğunluğunun artmasıyla birlikte sabah ve akşam saatlerinde yollarda yaşanan yoğunluk sürücüleri canından bezdirdi. Belirli kavşaklarda araç konvoyları oluştu, sürücüler dakikalarca yollarda kaldı.

 

YENİ DEKANA GAZİ’DEN

Ankara Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Koca Çalışkan, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 27 Ağustos 2021 tarihli Genel Kurul toplantısında Düzce Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığına seçildi ve asaleten dekan olarak atandı.

 

MUTFAK SANATLARI MERKEZİ AÇILDI

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce’nin en prestijli mekânlarından biri olacak ve 17 Eylül'de resmi açılışı yapıldı. Düzce uzun süredir beklediği yeni mekanına kavuştu.

 

 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu