Gündem Haberleri

Vatandaşı bu kış zor günler bekliyor

Vatandaşı bu kış zor günler bekliyor

Vatandaşı bu kış zor günler bekliyor. Sübvansiyonun maddi yükü katlanamaz boyuta gelen doğalgaz ile üretim maliyetleri artan elektrikte zam kaçınılmaz hale geldi. Diğer yandan kömür fiyatlarında yaşanan artışla birlikte vatandaş için kış kara kışa dönüyor.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte vatandaş için sıkıntılı günlerde başladı. Doğalgaz ve elektriğe yapılan zamlar vatandaşın belini ayrıca bükerken, gıda sektöründeki fahiş artışlarla birlikte kış vatandaş için kara kış olacağa benziyor.

 Doğalgaz zammıyla birlikte kömür kullanımına yönelmeyi düşünen vatandaşlara kötü bir sürpriz de kömür fiyatlarında yaşanan artışla geldi. İthal kömür fiyatları geçtiğimiz yıla oranlar neredeyse yüzde 80 artınca ısınmak vatandaş için kabusa döndü.

“Elektrik ve doğalgazda KDV yüzde 1’e çekilsin”

Konutlarda kullanılan elektrik ve doğalgazda KDV’nin yüzde 18’den yüzde 1’e indirilerek, “insanlara soluk aldırılması” gerektiğini belirten vatandaşlar, elektrikte “enerji fonu”, “TRT payının kaldırılması”, belediye vergisinin de yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak,  “Elektrik dağıtım bedelinin içindeki maliyetleri görmek istiyoruz. Tek tek yazsınlar. Sübvansiyon sadece konutlarda sağlansın. Düşük gelir grupları için belli bir miktar doğalgaz ücretsiz verilsin. Düşük gelir gruplarına mutlaka destek sağlanmalı.” Dedi. ASLIHAN ATİK


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu