Gündem Haberleri

NE EKONOMİLERİ MÜSAADE EDİYOR NE DE ZİNCİR MARKETLER

NE EKONOMİLERİ MÜSAADE EDİYOR NE DE ZİNCİR MARKETLER

Düzceliler, önümüzdeki süreçte market raflarında bulunamamasından korkarak bazı ürünleri stok yapmak istese de buna ne ekonomileri müsaade ediyor, ne de zincir marketler. Çünkü sıvı yağdan sonra bir çok zincir markette şeker satışına da sınırlama getirildi.

Koronavirüs sürecinde ekonomisi bozulan Düzceliler,  normalleşmeyle birlikte toparlanmaya çalışırken, artan döviz kurları tüm Türkiye’yi olduğu gibi Düzcelileri de vuruyor.

Ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan ve gelen zamlarla birlikte geçinmekte zorlanan vatandaşlar, zincir marketlerde bazı ürünlerin satışına getirilen kota nedeniyle şaşkın.

Sıvı yağ fiyatlarındaki artış sonrası bir çok zincir markette sınırlı satış yapılması nedeniyle yağ almakta zorlanan Düzceliler, şimdi de şeker gibi ürünlere getirilen kota nedeniyle sıkıntı yaşıyor.

Şeker satışına sınırlama Şekere gelen yüzde 25’lik son zamdan sonra bazı marketlerde şeker satışına sınırlama getirildi.

Zam sonrası zincir marketlerde şeker satışına kota getirerek vatandaşın tadını kaçırdı. Bir zincir markette şekerlerin üzerine yazılan duyuruda “Değerli müşterilerimiz tüm şeker çeşitlerimizin satışı 1 adet ile sınırlıdır. Anlayışınız için teşekkür ederiz” cümlesi dikkat çekti.

Devlete ait Türkiye Şeker Fabrikaları (Türkşeker) geçtiğimiz salı günü şekere yüzde 25 oranında zam yaptı. Zamla birlikte kamu şirketinin piyasaya sattığı şekerin kilogram fiyatı KDV hariç 3.93 liradan 4.91 liraya çıktı. Gelen zamlar ile birlikte zincir market sahipleri şeker satışına kota getirdi.

Şekerde üretimin azalması sebebiyle yetkililer, şu anda piyasada şeker bulunamadığını ve daha fazla müşteriye şeker ulaştırabilmek için şeker satışına kısıtlama getirildiğini belirtiyorlar.

Düzceliler, önümüzdeki süreçte market raflarında bulunamamasından korkarak bazı ürünleri stok yapmak istese de buna ne  ekonomileri müsaade ediyor, ne de zincir marketler.  ÖZLEM AĞBUĞA


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu