Gündem Haberleri

KÖPEKLER SOKAĞI ZAPT ETTİ, VELİLER TEDİRGİN

KÖPEKLER SOKAĞI ZAPT ETTİ, VELİLER TEDİRGİN

Bahçeşehir Bahçelievler’de yaşayan vatandaşlar sokak köpeklerinden korkularına çocuklarını anaokuluna götürmekte zorlanıyor.

Düzce’de sokaklarda başıboş dolaşan köpekler insanlara korku salıyor. Bahçeşehir bölgesinde Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Bayraktepe Anaokulu’na çocuklarını getirmek için sabah yola çıkan veliler, sokak köpeklerinden korkularına okula gitmekte zorlanıyor.

Sayıları oldukça fazla olan sokak köpeklerinin, insanları görünce havlayarak üzerlerine geldiklerini belirten veliler, “Çocuklarımız çok küçükler. Köpekler havlamaya başlayınca korkuyorlar. Biz de korkuyoruz. Biri havlayınca hepsi birden havlamaya başlıyor. Sabah erken saatler olduğundan sokaklar da boş oluyor. Köpekler üzerimize gelince korkuyoruz. Düzce Belediyesi, buradaki sokak köpeklerini toplayıp barınağa ya da rehabilitasyon merkezine götürebilirler. Bizlerde bu canlılara zarar gelsin istemiyoruz ama korkuyoruz. Daha iyi şartlarda yaşamaları için yetkililerin bir çalışma yapması gerekiyor. Köpekler muhtemelen açlar. Aç olmasa zaten insanlara havlamazlar.  Sayıları o kadar çok ki, insan ister istemez korkuyor. Her sabah aynı korkuyu yaşamak zorunda kalıyoruz. Bu zavallı hayvanlara daha rahat yaşayabilecekleri bir ortam sağlamak gerekiyor. Hem onlar rahatça yaşasın hem bizlerde korkmadan sokağa çıkabilelim” diyerek, yetkililerden yardım istediler.

Konuyla ilgili defalarca belediyenin arandığını ancak bir çözüm bulunamadığını söyleyen veliler, “Belediyenin de kendince haklı sebepleri olabilir. Bizlerinde çok haklı sebeplerimiz var. Korkuyoruz. Tedirgin oluyoruz” dediler. 


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu