Röportajlar Haberleri
YIĞILCA'DAN EN BÜYÜK SORUN ’YOL’

YIĞILCA'DAN EN BÜYÜK SORUN ’YOL’

access_time27.04.2019

Oxijen TV'de her hafta yayınlanan Savaş Arı’nın hazırlayıp sunduğu "Sokağın Nabzı" bu hafta Yığılca'daydı. "Size göre Yığılca'nın en büyük sorunu ne?" sorusunun yöneltildiği vatandaşlar, en büyük sorunun ulaşım olduğuna dikkat çekti.

ÇOCUKLAR DUYGULARINI OXİJEN'E AKTARDI

ÇOCUKLAR DUYGULARINI OXİJEN'E AKTARDI

access_time23.04.2019

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Oxijen TV'de yayınlanan "Çarşı Pazar" adlı programda bu hafta çocuklara mikrofon uzatıldı. 23 Nisan'ı kutlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen çocuklar, kendilerine bu günü armağan eden Mustafa Kemal Atatürk'e teşekkür etmeyi unutmadılar.

Akçakoca’yı geleceğe hazırlıyoruz

Akçakoca’yı geleceğe hazırlıyoruz

access_time16.05.2018

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici 4 yılda Akçakoca’ya büyük bir değişim yaşattıklarını söyleyerek “Alt yapı ve yollar ile ilgili büyük çalışmalar yaptık. Akçakoca’nın 100 yıllık su sorunu çözdük. Verdiğimiz sözleri tuttuk. Balıkçı barınağı, yat limanı, mahmuzlar, Ceneviz Kalesi, semt sahaları, kadınlar plajı, Değirmen ağzı 15 Temmuz Şehitler Parkı yaptıklarımızın yapacaklarımızın küçük bir bölümü. Akçakoca’yı yarınlara hazırlıyoruz, Akçakoca’nın çehresini değiştiriyoruz” dedi.

Düzce’nin parlayan yıldızı olma yolunda

Düzce’nin parlayan yıldızı olma yolunda

access_time1.05.2018

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit Yığılca’nın 4 yılda yaşadığı dönüşüm ve gelişimi anlatarak “4 yıl önce Düzce’den dışlanmış bir Yığılca varken, o fikir bugün değişti. Artık Yığılca dışlanan bir ilçe olmaktan çıktı, Yığılca yatırım alan, ilgi gören sevgi gören bir bölge oldu. Yığılcamız 4 yıl önceki ulaşılamayan, gidilemeyen konumundan çok uzaklaştı” dedi.

En büyük hedef Beyköy’ün ilçe olması

En büyük hedef Beyköy’ün ilçe olması

access_time24.04.2018

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç “En büyük hedefimiz Beyköy’ün Düzce’nin gelişmiş sanayi ve turizm ilçesi olmasını sağlamak. Beyköy İlçe olabilir mi? 4 bin 900 nüfusumuz var, 4 yıldır nüfusu arttıramadık. Çoğu vatandaşın kaydı başka yerde” dedi.

Teşkilat bizim göbeğimiz

Teşkilat bizim göbeğimiz

access_time11.04.2018

Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar “Teşkilat bizim teşkilatımız kimse ile sorunumuz yok. Olmadı, olamazda. Biz teşkilatı göz bebeğimiz olarak görürüz. Sorunu olan varsa da kendi içindedir, bizi bağlamıyor. Devlet 18 yaşındadır, biri gider biri gelir sorun olmaz” dedi.

OSB’de 3 bin kişi istihdam edilecek

OSB’de 3 bin kişi istihdam edilecek

access_time6.04.2018

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz “İlk dönemim çıraklı dönemiydi. Bu dönemimiz bizim kalfalık dönemimiz. Bir daha olursak ustalık dönemimiz olacak.Ne yapabiliriz diye düşündük. Ekonomiyi canlandırmak için tek yolumuz sanayi bölgesi olmamız lazım. Belediye başkanı olmadan öncede hayalim buydu. OSB tamamlandığında 3 ila 5 bin arasında bir istihdam olmasını düşünüyoruz. Bizim bölgemiz içinde büyük bir velinimet bu” dedi.

Boğaziçi Üniversitenin Arka bahçesi olacak

Boğaziçi Üniversitenin Arka bahçesi olacak

access_time2.04.2018

Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan göreve geldiği tarihten itibaren yaptıklarını ve yapacaklarını Oxijen Medya’ya anlattı. Başkan Ercan “Göreve geldiğimizde ne yapılması gerektiğine karar vermemiz gerekiyordu. Burada sanayi mi olacak, turizm mi olacak yoksa tarım mı olacak. Hiç birisine uymuyor. Biz Boğaziçi’ni yerleşkeye açacağız dedik, kaliteli insan göçünü sağlayacağız, üniversitenin arka bahçesi yapacağız”

Memur zihniyeti ile başkanlık olmaz

Memur zihniyeti ile başkanlık olmaz

access_time23.03.2018

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna göreve geldiği tarihten günümüze kadar geçen süre zarfında hayata geçirdiği ve geçirmeyi düşündüğü projelerini Oxijen Medya ekibine anlattı. Belediye Başkanlığının dışarıdan göründüğü gibi olmadığını söyleyen Tuna “Başkanlık memur zihniyeti ile olmaz. Para kadar iş yapmaya çalışılırsa belediyede iş yapılmaz” dedi.

İnönü Parkına gireceğiz

İnönü Parkına gireceğiz

access_time16.03.2018

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Oxijen Medya’ya gündeme dair açıklamalarda bulundu. İnönü parkı hakkında da konuşan Başkan Ay “Ben o parka çocuk oyun parkı kuracağım, spor aletleri koyacağım, vatandaş gelecek orada vakit geçirecek. Tel örgüleri falan hep sökeceğiz, gireceğiz oraya. Oraları düzenleyeceğiz. Vatandaşımız o parkları kullanmalı. Gerekli çalışmaları yapıyoruz. Yakında operasyona başlayacağız. 2 ayı bulmaz, kısa zamanda ihaleye çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Sesimizi Duyan Var mı?

Sesimizi Duyan Var mı?

access_time16.08.2017

Ülke tarihimizin kara günlerinden biri olan ve yüzyılın felaketleri arasında tarihte yerini alan 17 Ağustos depreminin 18. Yıl dönümünde Düzcelilere depremi sorduk. En çok yakınılan konuların başında 18 yıldır kaldırılamayan enkaz molozları gelirken, yetkililere seslenen vatandaşlar “Sesimizi duyan var mı? sorusunu soruyor.

Düzceliler en çok Fevai Arslan’ı tanıyor

Düzceliler en çok Fevai Arslan’ı tanıyor

access_time24.07.2017

Düzcelilere her seçimde oy verdikleri Düzce milletvekillerinin isimlerini sorduk. Vatandaşların en çok tanıdığı Düzceli milletvekili Fevai Arslan olurken, onu Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü izledi.

Düzceliler Adalet Yürüyüşünü Yorumladı

Düzceliler Adalet Yürüyüşünü Yorumladı

access_time30.06.2017

Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü’nü sokaktaki Düzcelilere sorduk. Halkın çoğunluğu yürüyüşü yanlış bulsa da Düzce’de yaşanan olayları da tasvip etmiyor. Düzce halkının büyük bölümü “Düzce’nin adı keşke bu şekilde duyulmasaydı” diyor.

Halk da Sökün O Tabelaları diyor

Halk da Sökün O Tabelaları diyor

access_time12.06.2017

İşyerlerinin tabelalarında unvan ve isimlerde Türkçe'nin kullanılması Düzce Belediye Meclisi'nde gündeme gelmişti. Meclisin bu önergesini Düzce halkına sorduk. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi Düzce halkı da "Sökün o tabelaları" diyor.

Mekanik ekip işidir

Mekanik ekip işidir

access_time8.04.2017

2017 Ocak ayında kurulan Gök Mekanik, kısa sürede alanında Düzce’nin en büyük firmaları arasına girmeyi başardı.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olsun

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olsun

access_time11.01.2016

Düzce Parantez Gazetesi röportaj serisinin bu haftaki konuğu Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı oldu.

Düzce’de sonuç alıcı çalışmalar yaptık

Düzce’de sonuç alıcı çalışmalar yaptık

access_time7.01.2016

Düzce Parantez Gazetesi’nin bu günkü röportaj konuğu Yeşilay Düzce Şubesi Başkanı Fatih Yıldırım oldu. Yıldırım ile Yeşilay Düzce Şubesinin yapmış olduğu faaliyetler, çalışma alanları başta olmak üzere birçok konuda sohbet ettik.

Muhalefet boşluğu olmayacak

Muhalefet boşluğu olmayacak

access_time4.01.2016

Düzce Parantez Gazetesi olarak başlatmış olduğumuz röportaj serisinde bu haftaki konuğumuz CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan oldu. Tozan ile CHP Düzce teşkilatı olarak yapmayı planladıkları çalışmalar, Düzce’nin sorunları başta olmak üzere birçok konuda keyifli bir söyleşide bulunduk.

İlle de Roman olsun…

İlle de Roman olsun…

access_time24.12.2015

Düzce’nin etnik yapı bakımından zengin bir yer olmasından dolayı ve Düzce’de bulunan kültürlerin kendilerini ifade edebilmeleri için “ Kültür Röportajları” başlığı altında her hafta bir kültürlerin özeliklerini sizlerle paylaşacağız.

Allah’ın İpine Sarılın

Allah’ın İpine Sarılın

access_time16.12.2015

Düzce Parantez Gazetesi olarak başlatmış olduğumuz röportaj serisinin bu haftaki konuğu İl Müftüsü Selami Emen oldu. Emen ile Düzce Müftülüğü’nün yapmış olduğu faaliyetler başta olmak üzere birçok konuda sohbet ettik.

Ortak Kanı: “Güler yüzlü, çalışkan”

Ortak Kanı: “Güler yüzlü, çalışkan”

access_time14.12.2015

Parantez Gazetesi zaman zaman sokağın nabzını tutuyor. Kimi zaman siyasileri kim zaman bürokratları sorduğumuz Düzce halkına, bu kez de Vali Ali Fidan’ı sorduk. 16 yıldır il olan Düzce’nin 9. Valisi Ali Fidan, Düzceliler tarafından seviliyor.

Öğrencilerin ortak sıkıntısı: ULAŞIM

Öğrencilerin ortak sıkıntısı: ULAŞIM

access_time9.12.2015

Düzce Parantez Gazetesi olarak başlatmış olduğumuz röportaj serisinin bu haftaki konukları Düzce Üniversitesi öğrencileri oldu.

Hastalarımız Mağdur Olmayacak

Hastalarımız Mağdur Olmayacak

access_time7.12.2015

SGK’nın kemoterapi ilaçlarının hastane eczanelerinden temin edilecek olmasıyla ilgili uygulaması başladı. Kemoterapi gören hasta ve yakınlarındaki endişeleri gidermek için Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yrd. Doç. Dr. Kürşad Öneç’den bilgiler aldık.

HEDEFİM TÜRK BAYAN MİLLİ TAKIMI

HEDEFİM TÜRK BAYAN MİLLİ TAKIMI

access_time2.12.2015

Türkiye Bayanlar Futbol 3. Liginde mücadele eden Düzce Gençlik Hizmetleri Spor takımının gözü pek ve bir o kadarda başarılı file bekçisi Eda Tepe’nin hedefi Türk Milli takmanın formasını giymek bu şimdilik bir hayal fakat bir gün gerçek olacak.

Bizler köprü görevi görüyoruz

Bizler köprü görevi görüyoruz

access_time30.11.2015

Parantez Gazetesi olarak başlatmış olduğumuz röportaj serisinin bu haftaki konuğu Beşir Derneği Düzce Şubesi Başkanı Mustafa Bilim oldu.

Kadının onuru kendisine aittir

Kadının onuru kendisine aittir

access_time25.11.2015

Parantez Gazetesi olarak başlatmış olduğumuz röportaj serisinin bu haftaki konuğu olan Nilüfer Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi Başkanı Selma Demirelli ile yapmış oldukları sosyal sorumluluk projeleri hakkında söyleşide bulunduk.

Diş bakımı çocukluktan başlamalı

Diş bakımı çocukluktan başlamalı

access_time23.11.2015

Düzce Parantez Gazetesi olarak başlatmış olduğumuz röportaj serisinin bu haftaki konuğu Özel Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği hekimi ve Sakarya, Bolu ve Düzce Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Aşcı oldu.

Düzce’nin bakanı Faruk Özlü olsun!

Düzce’nin bakanı Faruk Özlü olsun!

access_time17.11.2015

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkçı,Düzce’de bakanlığı hak eden milletvekilinin Faruk Özlü olduğunu ifade ederken diğer milletvekillerinin de Özlü etrafında birleşmesi gerektiğini belirtti.

Dikkat edelim!

Dikkat edelim!

access_time13.11.2015

Parantez Gazetesi olarak Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat ile kış aylarının yaklaşması ile birlikte Düzce’de yaygın bir şekilde kullanılan sobalar da nelere dikkat edilmesi gerektiği başta olmak üzere birçok konuda sohbet ettik.

menu
menu