Düzce'de ailecek nereye gidilir?

Düzce, sakin doğasıyla ve etkileyici manzaralarıyla aileler için unutulmaz bir gezi noktası olabilir. Vatandaşlar, bu şehirde ailecek gidilebilecek yerleri keşfetmek istiyorlar. Düzce'de ailecek nereye gidilir? Düzce'de aileyle gezilecek yerler nerede? İşte Düzce'de aileyle gezilebilecek mekanlar hakkında daha fazla bilgi...

Büyütmek için resme tıklayın

Düzce'nin eşsiz doğal güzellikleri ve tarihi mekanları, ailecek unutulmaz bir tatil deneyimi sunmak için bekliyor. Şehir, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde yer alıyor ve kendine özgü atmosferi ile dikkat çekiyor. Doğa severler için vazgeçilmez bir destinasyon olan Düzce, zengin kültürel mirası ve etkileyici doğal manzaralarıyla öne çıkıyor. İşte Düzce'de ailecek keyifli vakit geçirebileceğiniz bazı yerler:

Fakıllı Mağarası

Fakıllı Mağarası, Düzce’nin Akçakoca’ya bağlı Fakıllı Köyü’nde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 9 km uzaklıkta bulunan mağaraya ulaşım son derece rahattır. Özel aracınız ile Akakocabey Bulvarı/D019 üzerinden ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür.

Toplam uzunluğu 1017 m olan mağara, başlı başına görüntüsü ile gelenleri kendine hayran bırakmaktadır. Mağaranın yalnızca 350 metrelik alanı ziyaret için açıktır. Şehir dışından gelen turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bölgeler arasındadır. Mağaranın içerisinde Beyaz Oda adında bir bölüm bulunmaktadır. Bu odanın içerisinde yer alan damlataşlar oldukça büyüleyicidir.

Şehrin en dikkat çeken turistik yerlerinden biri olan Fakıllı Mağarası, içerisinde yer alan sarkıtları, dikitleri ile de dikkat çekmektedir. Mağaranın çevresi mesire alanı olarak kullanılmaktadır. Burada aileniz veya dostlarınız ile birlikte piknik yapabilirsiniz. Mağarayı, Düzce gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Ceneviz Kalesi

Akçakoca’ya bağlı Hacı Yusuflar Mahallesi’nde yer alan Ceneviz Kalesi, şehrin önemli tarihi yapılarından biridir. Şehir merkezine ortalama 3 km uzaklıkta yer alan kaleye ulaşım kolaydır. İstanbul Caddesi ve Kale Yolu üzerinden yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Cenevizliler tarafından inşa edilen tarihi kale, muazzam bir deniz manzarası sunmaktadır. Çevresi yeşilliklerle kaplı olan kale, gelen ziyaretçilerine hem doğa hem de deniz manzarasını izleme fırsatını vermektedir. Doğru Roma ve Helenistik Roma dönemlerinden kalma olan bu tarihi kale, çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Kalenin çevresi yeşillik alanlarla kaplı olduğundan piknik yapmak için oldukça uygundur. Kaleye yakın konumda bir de plaj bulunmaktadır. Bölge, hem doğa hem de kültür turizmi açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Kaleyi, Düzce gezilecekler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Ceneviz Kalesi’ni gün içerisinde ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilir, şehrin tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Pürenli Yaylası

Pürenli Yaylası, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 26 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile Anadolu Otoyolu/O-4/E80 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Pürenli Yaylası, şehrin görülmeye değer doğal güzelliklerinden biridir. Özellikle kafa dinlemek isteyenlerin tercih ettiği noktalar arasında yer almaktadır. Yayla, yaklaşık olarak 1400 rakıma sahiptir. Kuş sesleri eşliğinde huzurlu saatler geçirebileceğiniz ender bölgelerden biridir. Bölge, ayrıca doğa manzarası fotoğrafları çekmek için de çok uygundur.

Yayla etrafı tamamen yeşillikler ile kaplıdır. Rengârenk çiçekler ve birbirinden farklı ağaç türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca bölgede farklı türde hayvanlara rastlayabilmeniz mümkündür. Bölgede dilerseniz, aileniz veya arkadaşlarınız ile birlikte kuş sesleri eşliğinde piknik yapabilir ve doğa ile başbaşa kalabilirsiniz.

Pürenli Yaylası’na giriş ücreti yoktur. Gün boyu ziyarete açıktır.

Kurugöl Kanyonu

Kurugöl Kanyonu, Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Kurugöl Köyü’nde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 50 km uzaklıkta bulunan kanyona özel aracınız ile D655 üzerinden ulaşım mümkündür.

Doğa tutkunları tarafından sıklıkla tercih edilen kanyon, özellikle doğa yürüyüşleri için oldukça uygundur. Kanyonda kolaydan zora doğru farklı seviyeler içeren yürüyüş parkuru yer almaktadır. Tam bir doğa harikası olan kanyon, hem bölge halkı hem de şehir dışından gelen turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Kanyon etrafında piknik yapabileceğiniz mesire alanları bulunmaktadır. Kanyon ayrıca kamp aktivitesi için de oldukça elverişlidir. Yemyeşil doğası ile dikkat çeken kanyonda birbirinden farklı ağaç türüne rastlamanız mümkündür. Kurugöl Kanyonu, Düzce gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken yerlerden biridir.

Kurugöl Kanyonu’na giriş ücreti bulunmamaktadır. Gün boyu ziyarete açıktır.

Melen Çayı

Düzce’nin Cumayeri ilçesine bağlı Dokuz Değirmen Köyü’nde yer al Melen Çayı, şehir merkezine yaklaşık olarak 26 km uzaklıktadır. Bölgeye ulaşım son derece kolaydır. Özel aracınız ile D100 ve Adapazarı Bolu Yolu/D100 üzerinden hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yemyeşil doğası ile ön plana çıkan Melen Çayı, gelen ziyaretçilerine macera dolu bir rafting sporu yapma imkânını sunmaktadır. Bölge, rafting sporu için oldukça uygundur. Adrenalin dolu su sporlarını seviyorsanız, bölgeyi ziyaret ederek, hem rafting sporunu deneyebilir hem de muhteşem doğal güzellikleri yakından keşfedebilirsiniz.

Melen Çayı’nı gün içerisinde ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Efteni Gölü

Düzce’nin Gölyaka ilçesine bağlı Hamamüstü Köyü’nde yer alan Efteni Gölü, şehir merkezine yaklaşık olarak 16 km uzaklıktadır. Ulaşım için; Aydınpınar Caddesi’ni kullanabilirsiniz.

Bölgenin doğal güzellikleri arasında yer alan Efteni Gölü, kuş cenneti olarak bilinmektedir. Bölgede birbirinden farklı kuş türüne ev sahipliği yapan göl, eşsiz manzarası ile de dikkat çekmektedir. Bölgede bir de gözlem kulesi bulunmaktadır. Bu kuleye çıkarak, muhteşem göl manzarasını ve kuşları izleyebilirsiniz.

Göl çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletme bulunmaktadır. Ayrıca göl kenarında yer alan mesire alanlarında sevdikleriniz ile birlikte piknik yapabilir, oldukça huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. Göl, Düzce gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken bölgeler arasındadır.

Efteni Gölü’ne girişler ücretsizdir. Gün boyu ziyarete açıktır.

Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı

Düzce’nin Merkez ilçesine bağlı Aydınpınar Köyü’nde yer alan Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı, şehir merkezine yaklaşık olarak 13 km uzaklıktadır. Bölgeye ulaşım için; Aydınpınar Caddesi’ni kullanabilirsiniz.

Muhteşem doğası ile dikkat çeken tabiat parkı, özellikle bahar ve aylarında çevre illerden çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bölgede bulunan şelale, farklı dökülme şekli ile dikkat çekmektedir. Ardı ardına beş şelale kümesi olarak dökülen şelale, eşsiz görüntüsü ile gelen ziyaretçilerini büyülemektedir.

Bölgenin etrafı birbirinden farklı ağaç türleri ile çevrilidir. Bölgede doğa yürüyüşü yapmanıza imkân sunan yürüyüş parkurları bulunmaktadır. Adeta doğa harikası olarak adlandırılan bölgede çadır kurup kamp yapabilir, şelalenin döküldüğü alanda oluşan gölete girerek, yüzebilirsiniz.

Konuralp Müzesi

Şehir merkezinde yer alan Konuralp Müzesi’ne ulaşım son derece kolaydır. Yaklaşık 3 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Müzeye ulaşım için; Atatürk Bulvarı’nı ve Cumhuriyet Sokağı’nı kullanabilirsiniz.

Düzce Antik Roma Kenti’nde inşa edilmiş olan müze, şehrin önemli tarihi yapılarından biridir.1992 senesinde inşası biten müze, inşa edildikten 2 sene sonra halkın ziyaretine açılmıştır. Müzede birbirinden farklı dönemlere ait birçok tarihi eseri görebilmeniz mümkündür.

Müze içerisinde yer alan eserlerin büyük bir bölümü Roma Dönemi’nden kalmadır. Müzede toplam 6118 tarihi eser sergilenmektedir. Müzeyi, aileniz veya arkadaşlarınız ile birlikte ziyaret edebileceğiniz gibi gezi rehberleri eşliğinde de gezebilmeniz mümkündür.

Konuralp Müzesi’ne giriş ücreti yoktur. Pazartesi günleri dışında haftanın her günü sabah saat 10.00 ile akşam saat 17.30 arası ziyaret edebilirsiniz.

Kardüz Yaylası

Kardüz Yaylası, Düzce’nin Gölyaka ilçesine bağlı Bakacak Köyü’nde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 54 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile Anadolu Otoyolu/0-4/E80 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kardüz Yaylası, deniz seviyesinden yaklaşık olarak 1830 m yükseklikte yer almaktadır. Dört mevsimde ziyaret edilen bölgelerden biridir. El değmemiş doğası ile dikkat çeken yaylada yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Yemyeşil bitki örtüsüne sahip olan yaylada sevdikleriniz ile birlikte piknik yapabilirsiniz.

Farklı bir konaklama deneyimi için çadır kurup kamp yapabilir veya doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Yayla çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir tesis yoktur. Bu yüzden yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Eşsiz doğa manzarası eşliğinde keyifli saatler geçirebileceğiniz yerlerden biridir.

Kardüz Yaylası’nı ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Düzce Derdin Kaplıcası

Düzce Derdin Kaplıcası, Düzce’nin Merkez ilçesine bağlı Beyköy Köyü’nde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 9 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile Gazhane Caddesi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Düzce Derdin Kaplıcası, şehrin görülmeye değer yerlerinden biridir. Şifa arayan birçok turistin uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Kaplıcanın suyu oldukça temizdir. Sıcak derecesi ise ortalama 42 derece civarındadır. Kaplıca suyunun birçok hastalığa şifa olduğuna inanılmaktadır.

Kaplıca suyu mide rahatsızlıkları, safra kesesi, böbrek rahatsızlıkları, cilt hastalıkları gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Hiçbir rahatsızlığınız olmasa dahi kaplıcayı ziyaret ederek, şifalı suyun faydalarından yararlanabilirsiniz.

Düzce Derdin Kaplıcası’na giriş ücreti yoktur. Kaplıca içerisinde aldığınız hizmete göre ücretlendirmeler değişmektedir.

Konuralp Türbesi

Düzce’nin Merkez ilçesine bağlı Konuralp Mahallesi’nde yer alan Konuralp Türbesi, şehir merkezine yaklaşık olarak 9 km uzaklıktadır. Ulaşım için; Düzce Akçakoca Yolu’nu/D655 kara yolunu kullanabilirsiniz.

Konuralp Türbesi, 1323 senesinde bölgeyi Bizanslıların işgalinden kurtarmayı başaran Konur Alp adına yapılmıştır. İnanç turizmi açısından büyük bir öneme sahiptir. Türbe içerisinde toplam 3 mezar mevcuttur.

Bu mezarlardan birinin Konur Alp’e diğerinin ise Konur Alp’in yakın çevresinden biri olan Ali Hamza’ya ait olduğu bilinmektedir. Üçüncü mezarın ise kime ait olduğu hakkında net bir bilgi yoktur. Türbeyi, Düzce gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Konuralp Türbesi’ne girişler ücretsizdir. Gün boyu ziyarete açıktır.

Sakarca Yaylası

Sakarca Yaylası, Düzce-Bolu arasında yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 40 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile D100 üzerinden hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sakarca Yaylası, yaklaşık olarak 1550 rakıma sahiptir. Eşsiz doğal güzellikleri bünyesinde barındıran yayla, sıklıkla doğa tutkunları tarafından ziyaret edilmektedir. Yaylasın her iki tarafında da birbirinden farklı ağaç türleri bulunmaktadır. Yemyeşil bitki örtüsü ile dikkat çeken yayla, doğa ile iç içe zaman geçirebileceğiniz bölgeler arasındadır.

Yayla, özellikle doğa yürüyüşü oldukça elverişlidir. Sevdikleriniz ile birlikte doğa yürüyüşüne çıkarak bir yandan çevreyi keşfedebilir, bir yandan da eşsiz doğal güzelliklerin fotoğrafını çekebilirsiniz. Yaylayı, Düzce gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Sakarca Yaylası’nı ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Gün boyu ziyarete açıktır.

Hera Yaylası

Hera Yaylası, Düzce’nin Merkez ilçesine bağlı Aktarla Köyü’nde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 18 km uzaklıktadır. Ulaşım için; Gazhane Caddesi’ni kullanabilirsiniz.

Hera Yaylası, yaklaşık olarak 1500 rakıma sahiptir. Özellikle şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği noktalar arasında yer almaktadır. Sakin ve huzurlu havası ile dikkat çeken yayla, tamamen ormanlık bir alanda yer almaktadır. Yayla çevresinde kayın, gürgen, köknar gibi birçok ağaç türünü görebilmeniz mümkündür.

Yaylada çadır kurup kamp yapabilir ve doğa ile başbaşa kalabilirsiniz. Sevdikleriniz ile birlikte piknik yapabilir veya doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Ayrıca dağ bisikleti kiralayarak, bisiklet turuna çıkabilir ve harika bir gün geçirebilirsiniz.

Hera Yaylası’nı ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Değirmentepe Köyü Piknik ve Mesire Alanı

Değirmentepe Köyü Piknik ve Mesire Alanı, Düzce’nin Gölyaka ilçesinin Değirmentepe Köyü’nde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 37 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile Anadolu Otoyolu/O-4/E80 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Değirmentepe Köyü Piknik ve Mesire Alanı, adından da belli olduğu üzere piknik yapabileceğiniz alanlar arasındadır. Yemyeşil doğası ve temiz havası ile dikkat çeken bölgede sevdikleriniz ile birlikte keyifli bir piknik yapabilirsiniz. Ayrıca bölgede mesire alanlarının dışında çocuklu ailelere yönelik çocuk oyun parkı da bulunmaktadır.

Değirmentepe Köyü Piknik ve Mesire Alanı’na girişler ücretsizdir.

Gırgır Çayırı Piknik ve Mesire Alanı

Gırgır Çayırı Piknik ve Mesire Alanı, Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine bağlı Hendanoğlu Mahallesi’nde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 21 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile D100 üzerinden ulaşım mümkündür.

Yemyeşil bitki örtüsü ile dikkat çeken bölgede yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Ağaçların gölgesinde aileniz veya arkadaşlarınız ile birlikte piknik yapabilir veya doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Bölge, dağ bisikleti aktivitesi için de oldukça uygundur. Dağ bisikleti kiralayarak, bisiklet turuna çıkabilir ve çevredeki birçok doğal güzelliği yakından keşfedebilirsiniz.

Bölgede yöresel lezzetler sunan bir de restoran mevcuttur. Yeme içme ihtiyaçlarınızı bu restorandan karşılayabilirsiniz. Ayrıca bölgede çocuklu aileler için çocuk oyun parkı da bulunmaktadır. Doğa ile iç içe zaman geçirebileceğiniz yerlerden biridir.

Gırgır Çayırı Piknik ve Mesire Alanı’nı gün içerisinde ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Yılançatı Kanyonu Tabiat Parkı

Yılançatı Kanyonu Tabiat Parkı, Düzce’nin Yığılca ilçesine bağlı Karakaş Köyü’nde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 55 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile Düzce Yığılca Yolu üzerinden ulaşım mümkündür.

Yılançatı Kanyonu Tabiat Parkı, gelen ziyaretçilerine yapabilecekleri birçok farklı aktivite sunmaktadır. Yemyeşil doğası ile dikkat çeken parkta, irili ufaklı birçok göl ve şelale bulunmaktadır. Parkın çevresi köknar, karaçam, kayın, meşe gibi birbirinden güzel ağaçlar ile kaplıdır. Doğa turizmi açısından oldukça popüler bir yerdir.

Bölgede doğa yürüyüşüne çıkabilir, sevdikleriniz ile birlikte piknik yapabilir, seyir noktalarından muhteşem doğa manzarasını izleyebilirsiniz. Ayrıca bölge, balıkçılık aktivitesini yapmanız için de oldukça uygundur. Düzce gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken bölgeler arasındadır.

Yılançatı Kanyonu Tabiat Parkı’na girişler ücretsizdir.

Topuk Yaylası ve Göleti

Topuk Yaylası ve Göleti, Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine bağlı Bıçkıyanı Köyü’nde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 36 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile D100 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Topuk Yaylası ve Göleti, muhteşem göl manzarası ile gelen ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır. Bölge, yaklaşık olarak 1280 rakıma sahiptir. Yaylanın çevresinde gürgen, kayın, köknar, sarıçam gibi birçok ağaç türü bulunmaktadır. Adeta doğa harikası olarak görülen bölgede yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunmaktadır.

Gölet çevresinde sevdikleriniz ile birlikte piknik veya çadır kurup kamp yapabilirsiniz. Kuş sesleri eşliğinde doğa yürüyüşüne çıkabilir, çevredeki birçok doğal güzelliğin kare kare fotoğrafını çekebilirsiniz. Bölge, gelen ziyaretçilerine sakin ve huzur dolu bir tatil geçirme fırsatını sunmaktadır.

Topuk Yaylası ve Göleti’ni gün içerisinde ücretsiz bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

30 Nis 2024 - 13:42 - Yaşam

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Düzce Parantez Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Parantez hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Düzce Parantez editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Düzce Parantez değil haberi geçen ajanstır.