Düzce Parantez Köşe Yazarları
Misafir Kalem
Misafir Kalem

Ömer Küçük Bey'in Faruk Özlü beyefendiye açık mektubuna açık dokunuşlar..

Giriş kısmında özellikle belirtmiştiniz beni tarif ederken Ömer Küçük tabirini kullanın!

Burada Faruk Beyin sözlerini incelediğimizde aslında eksik tabir ile sizi tanımlamaya çalıştığını görüyoruz. Haliyle siz her yerel seçimlerde (sadece 2004 seçimlerinde AK Parti'den aday adayısınız) adaysınız. Mesela '' Kadrolu Aday '' tabirini kullanabilirdi. Burada farklı partileri tercih ettiğiniz için itiraz edip, “Hayır! Turist Ömer'' tabirini kullanması gerekir diyenler de çıkabilir. (Karar sizin)!

Bir ittifak üzerinden kendinizi çeşitli sıfatlara angaje ettiği için Faruk Bey' e sitem etmişsiniz.

İyi de Ömer Bey; Mevcut Partinizden ve İttifak içinde olduğunuz partiden Üst Düzey yöneticiler benzer savları öne sürerek hemen hemen her gün istifa ediyorlar. Başka partilerin sabık yöneticilerinin TV söylemlerini kendinize referans alırken, birazda bu yönde kendi partililerinizi referans almanız doğru olmaz mı?

Kendinizin yapmadığı projeleri “ben yaptım” diyorsunuz? diyerek, eleştiri oklarını yönettiğiniz konuları incelemediğiniz ortaya çıkıyor! Bu yanınızı eksik buldum!

Yıllardır tamamlanamayan ve önüne kanayan yaramız diye konulan 5 ana sorunu çözüme kavuşturduğunu ifade ediyor Faruk Bey.

'' Mahalle sözleşmeleri'' diye mahallelerin eksik kısımlarını ve daha sonra yapılacakları taahhüt etmiş Faruk Bey, sizde bunu güvensizlik olarak nitelendirmişsiniz. Burada bir güvensizlik söz konusu olamaz, bu tarihte ilk defa kullanılan yöre halkına lokal olarak verilen bir taahhütname, bir mutabakat, bir değer. Kaldıki sizin dediğiniz yönden bakalım; eğer dediğiniz gibi bir durum varsa! Bunun sorumlusu yine sizsiniz! Her seçim dönemi farklı farklı partilerden aday olarak, siyaset kurumunu halkın gözünde güvensiz bir hal almasını sağladınız. İğneyi kendinize, çuvaldızı lütfen başkasına!

Bu konuya girmek asla istemiyorum, lütfen '' Benim Sözüm Senettir'' kelimesini siz kullanmayın!

Sonra mağdur olanlar olur, çek olur, senet olur. Şık olmaz. Bu konulardan en son vuracağınız kişi Faruk Özlü olsun. Lütfen! Çek senet işlerinde nasıl profesyonel olduğunuzu iyi biliriz. Ağzınızdan çıkan her söz senetmiş, size tavsiyem ağzınıza hakim olun ki senetinizi kurtarmak zorunda kalmayın.

Sonra engellenen Projeler diye tutturmuşsunuz. Hangi projeler mesela Audi A8L. mi? Saat Kuleleri mi? Malum sebeplerden betonlaştırılan yerler mi? Elektrik aydınlatma direkleri mi? Pardon siz bunları konuşmuyorsunuz, “yapacaktı engelledi işte referansımız bu kişiydi” diyorsunuz?

Size çıkıp ispat et diyorlar? “Yok, ispat edemeyiz. Ama bu kişi söyledi şahidimiz var” diyorsunuz. Şahit tuttuğunuz kişileri bir gün sonra ittifak içinde olduğunuz partinin en üst yöneticilerinden bir tanesi hemde sizin yanınızda "Muteber Kişi'' değildi diye eleştiriyor. Sonra buradan size tavsiye;

O engellendi dediğiniz projelerin Çevre Bakanlığında, Spor Bakanlığında hangi aşamalar da ve neden veto yendiğini önünüze belgelerle sunarlar mahcup olursunuz.

Ayrıca Sanayi sitelerine kentsel dönüşümü siz öyle ne olduğunu kimsenin anlamadığı ve flaş proje diye ekrana yansıttığınız "E MEZUN" projesi gibi bir şey mi sandınız? Orda yüzlerce esnafı, kendileriyle konuşmadan, kendilerine yer tahsisi yapmadan nasıl ikna edeceksiniz veya dönüşümü sağlayacaksınız? Siz ilk önce bunları araştırın, ondan sonra insanlara itibar suikastine kalkışın. Aday olduğunuz makam öyle rakamları bol keseden atarak yönetilecek bir makam değil asla unutmayın.

Anketler ve oy oranı konusuna gelince, bu açık mektubu yazan arkadaşa lütfen sorun? Kendisi bu yazdığı şeye inanıyor mu? Ya da siz inanıyormusunuz?

Çadır toplantıları ve Stand-up konusuna gelince? Canlı yayını ben izledim, oradaki kalabalık ve coşku ile Düzce ye gelen Genel Başkanınız Sayın Meral Akşener Hanımefendi için gelen  kalabalık arasındaki kıyası siz yapın? Kamuoyunu takdirine bırakmak istemiyorum! Objektif davranırlar, sonra siz mahcup olursunuz...

Canlı yayın konusuna gelince, bu tercih Faruk Özlü beyefendiye aittir, karar onundur. Muhtemelen sizin karşınıza meclis üyelerinden birini yollayacaktır. Kendisinin bilgi birikimi ile sizin erkenden yarıştan kopmanızı istemeyecektir.

Tıpkı zayıf çalışmalarınızı hızlandırmak için sizi gündeme alarak hareketlendirdiği gibi! Hadi yine iyisiniz ki sizi muhatap alıp kamuoyunda yer almanızı sağlıyor.

Neyse Ömer Bey, sağlıcakla kalın, eşe dosta selam söyleyin.


commentFacebook Yorumları

mode_editSen de Düşüncelerini Paylaş!


comment Sen de Düşüncelerini Paylaş!

Bu köşe yazısına henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceparantez.com sorumlu tutulamaz.

menu
menu