Düzce bayram üstü iki acıyla sarsıldı

Düzce son 1 haftada art arda gelen iki üzücü haberler sarsıldı. İlk olarak Kaynaşlı ilçesi Üçköprü köyü köprüsünün ayaklarının tıkanması sonucu su baskınını engellemek için çalışma yapan İl Özel İdaresi’nde görev yapan iş makinesi operatörü Okan Bayrak kayboldu. Bölgede ve Melen Çayı boyunca AFAD, jandarma arama- kurtarma, İHH, itfaiye ekipleri ile dalgıç polisler ve helikopter ile arama yapıldı. Aramaların dokuzuncu gününde Bayrak’ın cansız bedeni suya kapıldığı yere 30 kilometre uzaklıktaki Yayakbaşı köyü mevkisinde bulundu. Evli ve 1 yaşında erkek çocuğu olan Bayrak hem sevenlerini hem de Düzce’yi yasa boğdu.
İkinci acı haber ise Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Pençe – Kilit operasyonundan geldi. Gölyaka Bakacak Köyü’nde oturan ve 3 çocuklu Bal ailesinin ortanca evladı olan Piyade Uzman Çavuş Serhat Bal hain terör örgütü PKK’ya ait mağaraları imha çalışmalarının yürütüldüğü operasyonda teröristlerin ateş açması sonrası şehit düştü. Şehit Uzman Çavuş’un operasyona giderken helallik istediği ve adeta şehit düşeceğini hissettiği öğrenildi.
Düzce Kurban Bayramı öncesi aldığı iki acı haberler adeta yasa boğuldu. Her iki ölüm haberinden oldukça etkilenen Düzcelilerin şehit asker ile iş makinesi operatörünün acısını yaşadılar.

- Düzce Parantez, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.duzceparantez.com/haber/11327934/duzce-bayram-ustu-iki-aciyla-sarsildi